تصاویر: بازگشت تیم مذاکره کننده به ایران

۰۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۱ کد : ۱۹۴۵۵۶۶ سرخط اخبار گام به گام تا توافق جامع
هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان چند ساعت مانده به تحویل سال نو به کشور بازگشت.
 
پس از آخرین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 که از 24 تا 29 اسفند در لوزان سوییس برگزار شد هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان چند ساعت مانده به تحویل سال نو به کشور بازگشت.
 
بر اساس اعلام مقامات ایران و آمریکا، در پیشرفت های به دست آمده در مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا بسیاری از راه حل ها برای حل موضوعات در دستور کار به دست آمده است به جز یکی دو مورد. اما در شرایطی که دو طرف آماده می شدند تا اعلام کنند که بر سر راه حل ها به تفاهم رسیدند سه کشور اروپایی و در راس آن فرانسه همان طور که سال گذشته (مذاکرات ژنو 2) سابقه داشت سعی بر خرابکاری در مذاکرات دارد.
 
قرار بود وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان برای رایزنی با همتای آمریکایی روز شنبه اول فروردین به لوزان بیایند اما در اولین ساعات روز جمعه و بعد از اعلام درگذشت مادر رییس جمهوری کشورمان آنها سفر خود به لوزان را معلق کردند و در نهایت بنا شد تا جان کری به برلین برود و با رایزنی با همتایان خود صورت دهد.
 
در عین حال دو طرف توافق کردند که هفته آینده 5 فروردین به لوزان سوییس بازگردند و مذاکرات را ادامه دهند. عکس های امین خسروشاهی عکاس ایسنا از بازگشت تیم مذاکره کننده را در زیر می بینید.

کلید واژه ها: لوزان


نظر شما :