کره شمالی ۳ موشک کوتا‌ه‌برد را آزمایش کرد

۰۵ تیر ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۰ کد : ۱۹۳۴۹۵۳ سرخط اخبار
یکی از مقامات دفاعی کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی سه موشک کوتاه برد را امروز به آب های امتداد سواحل شرقی خود پرتاب کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، یکی از مقامات دفاعی کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی سه موشک کوتاه برد را امروز به آب های امتداد سواحل شرقی خود پرتاب کرده است.
 
وی گفت که این اقدام کره شمالی ممکن است یک آزمایش پرتاب موشک معمولی باشد اما می تواند به مفهوم دامن زدن بر تنش های میان دو کره تلقی شود.
 
این مقام کره ای که خواست نامش فاش نشود، گفت که این موشک ها قبل از آنکه در آب های امتداد سواحل شرقی کره فرود آیند، حدود 120 مایل پرواز کردند و از شهر بندری «وانسان» واقع در شرق کره شمالی پرتاب شدند و ارتش کره جنوبی هم اکنون در حال بررسی نوع موشک های پرتاب شده و هدف پیونگ یانگ از پرتاب این موشک ها می باشد.
 
پرتاب موشک های کوتاه برد توسط کره شمالی غیرمعمول نیست اما موجی از آزمایشات موشکی و توپخانه ای کره شمالی در اوایل سال جاری میلادی، خصومت بین دو کره را تقویت کرد.
 
کره شمالی در ماه های اخیر رهبر کره جنوبی را تهدید کرد و او را یک «فاحشه» خواند و کره جنوبی نیز در پاسخ هشدار داد که اگر کره شمالی اقدامات تحریک آمیز قرار دهد با آن برخورد می کند. خشم رو به افزایش کره شمالی با رزمایش سالانه مشترک آمریکا و کره جنوبی و سفر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به سئول تشدید پیدا کرد. کره شمالی نیز دو موشک بالستیک میان برد را آزمایش کرد.
 
شبه جزیره کره از نظر حقوقی در وضعیت جنگ قرار دارد زیرا جنگ 1950 تا 1953 با پیمان صلح موقت و نه پیمان صلح به پایان رسید. 

کلید واژه ها: کره جنوبی


نظر شما :