کویت آماده میانجیگری میان ایران و عربستان

۰۹ خرداد ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۷ کد : ۱۹۳۳۵۷۴ سرخط اخبار

یک مقام وزارت خارجه کویت از آمادگی این کشور برای میانجیگری میان ایران و عربستان با توجه به سفر هفته آتی امیر کویت به تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،خالد الجارالله معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد کشورش آماده میانجیگری میان ایران و عربستان برای حل اختلافات میان آنها در خلال سفر شیخ صباح الاحمد امیر کویت به تهران در یکشنبه آتی است.

وی گفت آنچه انجام میانجیگری را تشویق می کند، گامهای مثبتی است که اخیرا از سوی دو کشور برداشته شد که آخرین مورد آن، دعوت وزیر خارجه سعودی از همتای ایرانی خود برای سفر به عربستان است.

الجارالله در گفتگو با الحیات اظهار داشت حوادث پرشتابی که در منطقه رخ می دهد، گفتگو با ایران را در سایه رویکرد مثبتی که این کشور از زمان رسیدن حسن روحانی به ریاست جمهوری اعلام کرده است، ضروری می کند.

وی افزود مهمترین پرونده هایی که امیر کویت در سفر به ایران طرح خواهد کرد، مربوط به اوضاع سوریه، عراق، مصر و همچنین امنیت خلیج فارس است.

معاون وزیر خارجه کویت درباره روابط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با یکدیگر با توجه به ادامه تنش در روابط قطر با عربستان، امارات و بحرین گفت امور در خصوص اختلافات با قطر به شکل مثبتی پیش می رود.

وی در این زمینه به اظهارات عبداللطیف الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اشاره و آن را خوشبینانه توصیف کرد.

وی افزود ما امیدواریم که این رویکرد که به تمام اختلافات و مسائل مربوط به اعضای شورای همکاری پایان خواهد داد، ادامه یابد.

این مقام وزارت خارجه کویت به نارضایتی کشورش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه اشاره کرد و در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد این رویداد هر گونه تلاش برای حل بحران را از بین می برد.
 

کلید واژه ها: کویت


نظر شما :