تدابیر شدید امنیتی برای انتخابات فردای عراق

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۰ کد : ۱۹۳۲۱۵۷ سرخط اخبار

کمیساریای عالی انتخابات عراق از پایان رای گیری در خارج از این کشور و عملیات جمع آوری آرای نیروهای امنیتی، پزشکان و بیمارستان ها و نیز آغاز تدابیر امنیتی شدید در استان های عراق برای انتخابات پارلمانی سراسری فردا (چهارشنبه) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سومریه نیوز عراق، کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که صندوق های ویژه جمع آوری آرای عراقی های مقیم در خارج از این کشور و نیروهای امنیتی، پزشکان و بیمارستان ها روز دوشنبه جمع آوری شد.

بنا به گزارش این شبکه خبری حوزه های رای گیری از نیروهای ویژه، راس ساعت شش عصر روز دوشنبه بسته شدند.

علاوه بر این کمیساریای عالی انتخابات اعلام کرد که از بامداد امروز کمپین های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات پارلمانی بسته شده و سکوت انتخاباتی در عراق حاکم می شود و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

 

3

انتخابات عراق

بنا به گزارش منابع عراقی امروز و یک روز مانده به انتخابات عراق، تدابیر امنیتی شدید در بغداد و سایر استان های این کشور جهت آمادگی برای انتخابات فردا که به صورت سراسری در عراق برگزار می شود، اتخاذ شده است.

در همین راستا تمامی ورودی ها و خروجی های استان بغداد بسته شده و منع آمد و شد به این استان اعلام می شود.

علاوه بر این کمیساریای مستقل انتخابات اعلام کرد که نسبت شرکت رای دهندگان عراقی مقیم خارج در انتخابات بالغ بر 46 / 91 درصد بوده که این میزان از سال 2003 بالاترین میزان مشارکت در انتخابات بوده است.

انتخابات پارلمانی عراق یکی از مهمترین وقایع در این کشور به شمار می آید و قرار است فردا در سراسر عراق برگزار شود.

کمیساریای انتخابات عراق به این منظور 534 مرکز رای گیری را در سراسر این کشور مستقر کرده و 35 مرکز رای گیری نیز برای مهاجران و 27 مرکز برای زندانیان اختصاص داده است.

کلید واژه ها: انتخابات عراق


نظر شما :