پایان آتش‌بس طالبان با دولت پاکستان

۲۸ فروردین ۱۳۹۳ | ۰۳:۵۶ کد : ۱۹۳۱۵۹۹ سرخط اخبار

 گروه طالبان پاکستان مهلت قرارداد آتش بس با اسلام آباد که با هدف پیشبرد گفتگوهای صلح میان دو طرف انجام شده بود را تمدید نکرد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه پایگاه خبری "الوسط"، سخنگوی طالبان پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد که گروه طالبان به آتش بس خود با دولت پایان داده است و آن را تمدید نکرد.

سخنگوی طالبان افزود: عملکرد دولت پاکستان در پیشبرد روند گفتگوهای صلح با طالبان مناسب نبود از همین روی گروه طالبان تصمیم گرفت که مهلت قرارداد آتش بس میان طالبان و دولت پاکستان تمدید نکند.

گفتگوهای صلح میان دولت پاکستان و شبه نظامیان طالبان در بهمن 92 ( فوریه 2014) و در پی بمب گذاری طالبان در مقر نیروهای پلیس در شهر "کراچی" و پذیرش مسوولیت قتل 23 نفر از مرزبانان ربوده شده پاکستانی از سوی شبه نظامیان بی نتیجه ماند.

پس از آن دولت اسلام آباد حاضر به مذاکره با شبه نظامیان نشد تا زمانی که طالبان پاکستان 10 اسفند 92 (اول مارس) اعلام به برقراری آتش بس یک ماهه تا 11 فروردین93 (31 مارس) کرد.

آتش بس میان دولت اسلام آباد و شبه نظامیان که پیش تر از سوی طالبان پاکستان برای 10 روز تمدید شده بود؛ 21 فروردین (10 آوریل) به پایان رسید و اکنون نیز اعلام کرد که قصد تمدید آن را ندارد.

کلید واژه ها: پاکستان طالبان پاکستان


نظر شما :