هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست

۲۴ بهمن ۱۳۹۲ | ۲۱:۱۹ کد : ۱۹۲۸۶۵۴ سرخط اخبار

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: هیچ نیرویی و هیچ کشوری در برهه کنونی جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی بعد از ظهر امروز در نخستین سالگرد یادبود سردار شهید حاج حسن شاطری در آستان امامزاده یحیی (ع) سمنان اظهار کرد: گرچه امروز در ادامه حرکت های گذشته، شماری از کشورهای اسلامی مدعی رهبری جهان اسلام هستند و برای آن تلاش می کنند، اما هیچ کشوری جز ایران نمی تواند این مسئولیت خطیر را برعهده گیرد.

وی تصریح کرد از گذشته های بسیار دور تاکنون نظیر مصر، عربستان سعودی و پاکستان مدعی رهبری جهان اسلام بوده اند و برای آن تلاش های بسیاری نیز انجام داده اند اما هیچ یک از آنها جز ایران قادر به پذیرش این مسئولیت خطیر نیستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: هیچ کدام از این کشورها به واسطه غیاب دو عنصر مهم در عالم اسلامی شان قادر به رهبری جهان اسلام نیستند و این دو عنصر به طور انحصاری در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: حمایت از مبارزان و جریان های انقلابی و اسلامی و نیز دفاع از مسلمانان و اسلام در مقابل تجاوزاتی که به جهان اسلام صورت می گیرد، ایران را قادر ساخته است تا رهبری جهان اسلام را برعهده گیرد.

سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در این دو بعد به طور انحصاری عمل می کند، گفت: بعید است کشوری بتواند همچون ایران این نقش را برعهده گیرد چرا که سایر کشورهای اسلامی در اساس خود چنین قابلیتی را ندارند.

*دشمن برای مقابله با نظام اسلامی دائماً تاکتیک های خود را تغییر می دهد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی همواره برای مقابله با نظام تاکتیک های خود را تغییر می دهند اما نمی توانند فروغ انقلاب را خاموش کنند.

سلیمانی اظهار کرد: دشمنان اصراری که بر دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دارند را در طول 35 سال گذشته که از عمر انقلاب می گذرد، همواره نشان داده اند و استمرار ددمنشی ها و دشمنی های آنها با نظام اسلامی به واسطه عظمت انقلاب و تأثیرگذاری آن در جهان است.

وی گفت: دشمنان انواع تاکتیک ها را برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و اهمیت و عظمت انقلاب آزمایش کرده اند چرا که به خوبی ماهیت انقلاب و بزرگی آن را درک کرده اند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: امروز شدت دشمنی معاندان نظام بیشتر نمایان می شود چرا که عظمت انقلاب و نظام اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

سلیمانی افزود: در بعد شناخت عظمت انقلاب اسلامی باید بیشتر کار شود و بزرگی نظام اسلامی در افزایش دشمنی ها با نظام تأثیر اساسی دارد.

وی با بیان علل دشمنی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران با این شیوه حکومت اظهار کرد: علاقه، محبت و انگیزه وصف ناپذیر مردم نسبت به انقلاب اسلامی همواره دشمنان را بر این آورد که دشمنی های خود را با نظام روز به روز تشدید کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: در هیچ انقلابی از جهان شاهد نیستیم که نظام کشورداری با این همه استقبال و مشارکت عمومی مواجه باشد و در حالی که طی سال های طولانی با مردم آن دشمنی های متعددی صورت گرفته است، بتواند استوار و مستحکم به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی و در سالیان پیوسته و متمادی چند دهه اخیر در سراسر کشور علاقه و محبت مردم را به نظام اسلامی شاهد بوده ایم و اصرار مردم بر حفظ آرمان های شان، همواره غضب دشمنان را به همراه داشته است.

سلیمانی ادامه داد: در هیچ یک از انقلاب های دوره های گذشته در جهان چنین موضوعی وجود ندارد که مردم اینچنین پای نظام خود ایستاده باشند و امروز اگر بخواهیم به عظمت انقلاب نگاهی داشته باشیم، باید به سه موضوع اساسی توجه شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: باید عظمت انقلاب اسلامی را در عالم اسلام و تأثیرات انقلاب در جهان اسلام و میان مسلمانان، عظمت انقلاب در عالم مذهب مبارک و عزیز تشیع و همچنین بزرگی خیزش مردم در حوزه ملیت و قومیت مورد بررسی قرار گیرد.

سلیمانی گفت: در صورتی که به این سه موضوع به دقت توجه شود، درمی یابیم که انقلاب اسلامی ایران در بازیافت مذهب، دین و همچنین مسائل ملی چه تأثیری داشته است.

وی گفت: در حوزه ملیت و قومیت نقش انقلاب در بُعد ایران و ملت و اقوام بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: موضوعات متنوع و متعددی در بستر این مسیر مورد توجه قرار دارد و باید دانست که انقلاب اسلامی در مسیر تکامل اسلام چه نقشی را ایفا کرده است.

 سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تاریخ اسلام در یک دوره طولانی شاهد سیر نزولی و قهقرایی عالم اسلام بوده ایم و این دین مبین در طول سالیان دراز مسیر انحطاطی طی کرده است.

وی گفت: از زمان سقوط آندلس در سال 1492 میلادی به بعد و در طول بیش از 5 قرن، جهان اسلام پیوسته سیر نزولی با شیب شدیدی را طی کرده است.

سردار سلیمانی گفت: دگرگونی بسیار وسیعی در این راستا در جهان اسلام اتفاق افتاد و سقوط امپراطوری 400 ساله عثمانی در همین دوره اتفاق افتاد و این حکومت که بخش اعظمی از ممالک اسلامی را اداره می کرد، از بین رفت.

وی ادامه داد: اگر فتح آندلس را نقطه 100 بدانیم و سقوط قدس شریف را در سال 1967 میلادی نقطه صفر سیر نزولی عالم اسلام در نظر بگیریم، پس از آن جهان اسلام همواره در خط زیر این نقطه صفر حرکت کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: سقوط قدس شریف به عنوان دومین قبله مسلمانان جهان و مقدس ترین مکان اسلامی پس از مکه در همین دوره اتفاق افتاد و پس از آن در هر حرکتی که در جهان اسلام رخ داد، زیر این خط صفر حرکت انجام شد.

وی ادامه داد: در خط قهقرایی اسلام و وضع وخیمی که جهان اسلام در آن قرار گرفته بود، ناگهان انقلاب اسلامی با رهبری های مردی نورانی، الهی و حکیم به نام امام خمینی (ره) خود را نشان داد.

سردار سلیمانی افزود: انقلاب حاصل فکر و ذهن حضرت امام بود و این تراوش جاودانه تا امروز بسیاری از معادلات جهانی را تغییر داده است.

وی گفت: امروز شاهد هستیم که در کشور عراق شیعیان به حق حکومت را به دست گرفتند و حاکمیت و اقبال عمومی نیز با شیعیان است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: امروز در طول مبارزات شیعیان و حتی علمای شیعه، نمی توان برهه ای را یافت که همچون انقلاب اسلامی تأثیرگذاری جهانی ایجاد کرده باشد.

سردار سلیمانی افزود: حضرت امام حکومتی را پایه گذاری کردند که نه تنها براساس مذهب بلکه طبق خواست مردم و حضور حداکثری آنها در صحنه اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، بسیاری از مردم آزادیخواه جهان به خود آمدند و انقلاب های اصیل دیگری نیز به راه افتاد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: حضرت امام خمینی (ره) دو ویژگی اساسی را به جهان اسلام هدیه کردند که به واسطه آن جلوی سرعت بسیار شدید سیر نزولی اسلام گرفته شد.

سردار سلیمانی افزود: جهان اسلام زمانی مشاهده کرده که پس از گذراندن یک دوره طولانی سیر نزولی، انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده است و از همین جا بود که سیر صعودی اسلام آغاز شد و در عالم اسلام شاهد تحولات شگرفی بودیم.

وی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در این سیر صعودی بسیار تأثیرگذار است و تمام شکست های دشمن در این مسیر به واسطه اندیشه ای بود که امام راحل پایه گذاری کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی هم بهره مذهبی و هم بهره ملی دارد و ارتقای نقش ایران از جایگاه کشوری جدا شده است از جهان در دوران شاهنشاهی به کشوری رسید که امروز رهبری جهان اسلام را برعهده دارد.

وی گفت: این در حالی است که از سالیان بسیار دیر، بسیاری از کشورهای اسلامی و در برهه کنونی حداقل چند کشور مصر، عربستان سعودی، پاکستان و...  مدعی داعیه رهبری جهان اسلام را داشته اند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: تمام این ادعاها در غیاب دو عنصر مهم در عالم اسلام انجام شد و به همین خاطر بود که هیچ کشوری جز جمهوری اسلامی ایران امروز نمی تواند ادعای رهبری جهان اسلام را داشته باشد.

وی گفت: تابیعیت از رهبری حکیم و فرزانه سبب شد تا جهان اسلام رشد پیدا کند و امروز دو ویژگی مهم که ایران را در جهان به عنوان رهبر کشورهای اسلامی مطرح کرده، به طور انحصاری در اختیار ما است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از مبارزان و جریان های اسلامی و همچنین دفاع از مسلمانان و اسلام برابر تجاوزهایی که به جهان اسلامی صورت می گیرد، دو ویژگی مهمی است که رهبری ایران را در جهان تثبیت می کند.

کلید واژه ها: نیروی قدس سپاه نیروی قدس نیروی قدس سپاه پاسداران رهبری جهان اسلام نظام اسلامی


نظر شما :