گفت‌وگوی تلفنی صالحی با اخضر ابراهیمی

۲۴ مرداد ۱۳۹۲ | ۰۳:۵۶ کد : ۱۹۱۹۹۱۳ سرخط اخبار

 

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، آخرین تحولات بحران در این کشور و راه های خروج از آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
به گزارش فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با اخضر ابراهیمی نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، آخرین تحولات بحران در این کشور و راه های خروج از آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
در این گفت وگوی تلفنی که عصر امروز صورت گرفت، طرفین بر لزوم حمایت همگان از فرآیند سیاسی حل بحران به عنوان تنها گزینه مطلوب تاکید کردند. وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش های اخضر ابراهیمی در راستای حل بحران سوریه از ایشان برای سفر به تهران دعوت بعمل آورد.
 
نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه نیز با اشاره به جایگاه و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه، از اقدامات کشورمان در این خصوص قدردانی و خواستار ادامه آن شد.
 
وی همچنین از اهتمام ویژه و تلاش مستمر وزیر امور خارجه در کمک به تحقق فرآیند سیاسی و شرکت فعال در نشستهای مختلف مرتبط با بحران سوریه در داخل و خارج ایران تقدیر و تشکر کرد و آن را موثر و مفید ارزیابی نمود. وی ضمن تشکر از دعوت بعمل آمده، آمادگی خود را برای سفر به تهران اعلام کرد.

کلید واژه ها: بحران سوریه


نظر شما :