مهمانپرست: به هیچ جریانی اجازه ایجاد ناامنی نمی‌دهیم

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۶:۴۱ کد : ۱۹۱۵۵۸۴ سرخط اخبار

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رامین مهمان پرست صبح امروز در حاشیه برگزاری برنامه های روز ملی خلیج فارس با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، یکی از مهم ترین هویت های کشورمان را خلیج فارس ذکر کرد و گفت: این منطقه یکی از مناطق استراتژیک جهان محسوب می شود.

وی گفت: منطقه خلیج فارس همواره مورد هجمه تبلیغاتی غرب و برخی کشورها قرار گرفته و می گیرد و تلاش می کنند مدعیانی برای منطقه خلیج فارس پیدا کنند و این نشان دهنده دشمنی های کشورهای متخاصم با یک ملت بزرگ است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: ملت بزرگ ما هم همواره برای حفظ تمامیت ارضی و هویت خود با تمام اقتدار ایستاده است و از این منطقه دفاع می کند.

مهمان پرست افزود: خلیج فارس از امن ترین مناطق استراتژیک جهان است و به هیچ جریان و کشوری اجازه نمی دهیم در این منطقه ناامنی ایجاد کند.

وی ادامه داد: در جهت ثبات در خلیج فارس از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و از این منطقه دفاع خواهیم کرد.

مهمان پرست گفت: نیروگاه اتمی بوشهر ایمنی خود را در مقابل زلزله اخیر نشان داد، زلزله اخیر در استان بوشهر نشان داد که نیروگاه اتمی بوشهر نیروگاه خوبی در بخش ایمنی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: مراحل ایمنی این نیروگاه مورد نظارت بوده و یکی از دلایلی که ساخت نیروگاه طولانی شد، اطمینان از استاندارد بودن آن بود که توسط کارشناسان خبره مورد ارزیابی قرار می گیرد.

کلید واژه ها: خلیج فارس خلیج نیروگاه بوشهر


نظر شما :