مردم 17 شهر قفقاز علاقه‌مند به الحاق به ایران هستند

۱۴ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۸:۲۸ کد : ۱۹۱۴۵۱۶ سرخط اخبار

منصور حقیقت پور دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار فارس در اردبیل در خصوص اقدام سخیف اخیر دولتمردان آذربایجان اظهار داشت: جریانی به راه افتاده است تا 17 شهر قفقاز از جمله آذربایجان به کشورمان ملحق شود که امیدواریم با همراهی مردم و حمایت همه جانبه دستگاه های بین المللی این امر محقق شود.

وی به واکنش ضعیف دولتمردان کشورمان به اظهارات اخیر مسئولان آذربایجان اشاره کرد و یادآور شد: حق مطلب آنگونه که شایسته بود ادا نشد و به طور جدی با برخی اظهارات سخیف دولتمردان آذربایجان برخوردی صورت نگرفت.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: جوانان غیرتمند اردبیل، تبریز، ارومیه و زنجان آماده هستند تا اقدامات مزورانه دولتمردان آذری را پاسخی قاطع داده و آمادگی خود را برای بازپس گیری شهرهای به یغما رفته ایران در دوران قاجار اعلام کنند.

حقیقت پور گفت: قرار است نشستی نیز در این زمینه در منطقه قفقاز انجام شود و جریان الحاق 17 شهر این منطقه به کشورمان یک جریان جدی است چرا که در نهایت حیله و نیرنگ، این 17 شهر که شهر های آذربایجان و باکو نیز جزو آنها بوده است در دوران قاجار از ایران جدا شده و مردمان آن علاقمند هستند که به دامن کشورمان بازگردند.

وی در پاسخ به این سئوال که امکان چنین الحاقی تا چه حد میسر است، عنوان کرد: خواست و اراده مردم می تواند همه کارها را سهولت بخشد که در این زمینه امیدواریم در وهله اول آذربایجان و بعد شهرهای دیگر به دامن افتخار آمیز کشورمان بازگردند.

آذری ها جرات باز پس گیری 20 درصد اراضی خود را از دست ارمنی ها ندارند

رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در بخش دیگری از سخنان خود به پشت پرده برخی تحرکات در کشور آذربایجان با همراهی رژیم صهیونیستی و آمریکا اشاره کرد و به خبرنگار فارس در اردبیل بیان داشت: این رژیم های بیگانه به ریش دولتمردان آذربایجان می خندند و آنها را ضعیف تر از آن می دانند که 20 درصد از اراضی تحت اشغال این کشور در دست ارمنی ها را بتوانند آزاد کنند.

حقیقت پور با اشاره به ناتوانی دولتمردان و مسئولان کشور آذربایجان در باز پس گیری این میزان اراضی به یغما رفته افزود: جرات آنها به حدی پایین است که حتی در خرید اسلحه از بیگانگان تضمین می دهند که از این سلاح ها علیه ارمنی ها برای آزادی قره باغ استفاده نکنند.

وی سطح روابط ایران با آذربایجان را ضعیف و پایین تر از میانگین متوسط توصیف کرد و گفت: قطعاً توسعه روابط به ضرر آنهاست که هر روز به کاهش روابط فکر می کنند و به دلیل ترس و واهمه ای که از ایران دارند حتی در لغو روادید در توسعه با جمهوری اسلامی ایران به حیله گری و مکاری روی آورده اند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مکاتبه 9 گانه خود با مجلسیان کشور آذربایجان تصریح کرد: برای 9 نامه ای که بنده به مجلس آذربایجان نوشته ام پاسخ شفافی نداده اند و گاه با جواب های غیر منطقی سعی کرده اند ما را متهم کنند در حالی که هم ملت ایران و هم آذربایجان می دانند که خائن و خادم چه کسی است.

دولت به جای ایراد گرفتن از مجلس تعطیلات سه هفته ای را تعدیل کند

عضو مجمع نمایندگان استان در واکنش به اظهارات اخیر در مورد تعطیلی 20 روزه مجلس و معطل ماندن قانونگذاری در کشور نیز یادآور شد: دولت به جای ایراد گرفتن از تعطیلات به حق نمایندگان شایسته است تدبیری را به کار گیرد تا کشور سه هفته پشت سر هم در تعطیلات به سر نبرد.

حقیقت پور با بیان اینکه یک دوازدهم بودجه سال 92 به تصویب رسیده و به تایید شورای نگبهان نیز رسیده است و در سه ماه اول دولت مشکلی از این لحاظ ندارد، افزود: رئیس جمهوری که با 85 روز تاخیر لایحه بودجه را به مجلس بیاورد باید با همین مدت تاخیر نیز مصوبه مجلس را بگیرد تا بتواند کارها را رتق و فتق کند.

وی با یادآوری اینکه در تعطیلات سه هفته گذشته اگر لازم باشد پشت پرده سفرهای خارجی وزرا و اقدامات رئیس جمهور را رسانه ای می کنیم، خاطرنشان کرد: سوء استفاده هایی که در عرصه سیاسی و اقتصادی صورت می گیرد اسفناک است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص کاندیداتوری نیکزاد و رد آن از طرف برخی اطرافیان نیز گفت: ما یقین داریم که احمدی نژاد به نیکزاد ماموریت داده تا آمدن و نیامدن خود را در هاله ای از ابهام قرار دهد تا تکلیف مشایی و رای آوری او مشخص شود.

حقیقت پور در پایان گفت و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد: بنده تصور می کنم نیکزاد کاندیدای نهایی دولت احمدی نژاد نیست و اگر هم باشد رای لازم را در کشور و حتی خطه آذربایجان و اردبیل کسب نمی کند.

کلید واژه ها: آذربایجان مجلس دولتمردان اردبیل تعطیلات


( ۴۰۲ )

نظر شما :

جاوید ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۹
باید با درایت کامل مناطق به زور گرفته شده و جدا شده از ایران عزیزمان را پس بگیریم.
رستم ۲۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۳
باید دوباره ایران بزرگ را ساخت .... درود بر ایران ...
سید محمد نیری ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۰:۵۰
درود بر مردم غیرتمند ایران بخصوص مردم تبریز و ارومیه اردبیل وزنجان که اعلام آمادگی کردند باید با اتحاد سرزمینهایی که ازما به زور گرفتند را باز پس بگیریم .به امید آن روز.
علیرضا ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۷
به امید روزی که همه زیر سایه ایران بزرگ با خوشی زندگی کنند
اکبر ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۴
خنده داره افغانستان از ایران جدا شده بهتره اول افغانستان رو پس بگیریم چون آذربایجان سرزمین متمدن و ثروتمندی هست می خواین الحاق بشه به ایران ولی چه توهمی
رضا ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۳
بازگرداندن سرزمینهای جدا شده از ایران باید در اولویت باشند این مسئله خیلی مهمی است
رضا ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۷
دقت کنیم که با اجرای یک قرارداد ,قرارداد قبلی لغو می شود پس قرارداد ترکمنچای و گلستان لغو شده است و قرارداد مودت ملاک تصمیم گیری است که حق کشتیرانی دریای خزر را به ایران می دهد اما حق بازگشت سرزمینی در ان مطرح نیست کشورهای مستقل جدا شده در ایران تحت حمایت سازمان ملل قرار دارند پس ایران نمی تواند انها را مجبور به پیوستن کند اما می تواند راضی کند که تحت عنوان قراردادی جدید به ایران بپیوندند .
رضا ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۲
مثلا دولت جمهوری اذربایجان را در نظر بگیرید ایا انها راضی می شوند دولتمردان خود را الغا کرده و دولتمردان ایران را در صدر حکومت خود قرار دهند ایا راضی می شود که زبان رسمی انها فارسی باشد و دین رسمی انها اسلام شیعی باشد ایا راضی می شوند تحت حاکمیت کشوری باشند که تحت تحریمهای امریکا قرار دارد.
شاهپور ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۱
من یک قشقایی ایرانی هستم باید کشورهای جعلی از بین بروند و خاکشان به میهن برگردد
ازاده ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۷
آه ، ایران من. بامید ان روز که کشورمان ظرفیت الحاق سرزمین های تصرف شده را داشته باشد. چه روز های باشکوهی خواهد بود. ایران قدرتمند ، ایران بزرگ ، ایران متمدن. تاریخ تکرار خواهد شد و همه اشک شوق خواهند ریخت
رضا ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۸
از نظر ایرانیان کشورهای شمالی که طبق قرارداد ترکمنچای و گلستان از ایران جدا شدند متعلق به ایران هستند اما باید گفت که این نظر را جامعه جهانی قبول ندارد این کشورها در حال حاضر کشورهای کاملا مستقل هستند و هیچ کشوری نمی تواند انها را به پیوستن به کشورش مجبور کند و هر گونه فشار باعث ایجاد تنش و بحران خواهد شد علاوه بر ایران دولت روسیه نیز خواهان پیوستن این کشورها به خودش است و ایران باید با روسیه بر سر این کشورها وارد جنگ شود و این به نفع ایران نیست .
jj ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۹
امیدوارم سرزمینهای از دست رفته به سرزمین مادر ی اصلی اش برگردد
پارسا ۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۴۳
من با جمله تاریخ تکرار خواهد شد موافقم.دوستان دقت کنید بار ها در تاریخ تکرار وقایع را دیده ایم باز هم خواهیم دید.نگران نباشید ایران به شکوه و عظمت خودش برمیگرده دیر یا زود.
کورد ۰۷ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۱
حکومت قاجارها خائن به مملکت بودند نباید از نسل قاجارها در راس کارهای حکومت باشند چون ممکن است خیانت های دیگر انجام دهند چون غیرت ندارند
جعفر ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۹
خخخخخخخه وای دادا ترکیدم ... دمت گرم نماینده ... عجب خوابی دیدی...
خخه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۴
خخخخخخخخخخخع... دمتون گرم افرین شما عرضه ندارین یه مملکت که دستتونه اداره کنین تازه خاک و ابشوهم که دارین میفروشین... چه برسه بخوایین چند تا هم از شهرهای اروپایی رو هم اضافه کنین بجای بچه بازی مملکت و نفروشن...
Oguz ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۳
نمیدونم چه جنسی میزنن اینقدر توهم دارن دادا کشورمون داره تو فساد اختلاس دزدی از بین میره میخوای اونجا رو هم آلوده کنی اونها دارن به آرامی بدون سر صدا زندگی شون رو میکنن دست بکشید
اسماعیل ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۵۱
لازمه ی ترغیب مردم و سرزمینهای جدا شده از ایران روی کار آمدن دولتمردان و مسولان شایسته و پاک باز و میهن پرست با قدرت یک امپراتوری مستحکم سیاسی ، اقتصادی و نظامی است که متاسفانه امروز هیچ اثری از آن نیست و نیاز به آنها به خوبی احساس میشود و گرنه باید منتظر آشوب داخلی مزدوران خارجی و طمع خارجی ها برای پاره پاره کردن استانهای ایران و نابودی کشوری بنام ایران باشیم؛و با تمام این امپراتوری که در دوران پیامبر اسلام سقوط کرد نوید آنست که تا زمان ظهور فرزند پیامبر قدرتی میابد که تمام سرزمینها را به نام اسلام شیعی دوازده امامی در تمام نقاط جهان برای سالهای طولانی آخرالزمان بهم وصل میکند. پس برگشت بعضی از سرزمینهای جدا شده از ایران که خیلی ها رویا میپندارن نباید دور از دسترس باشد و پیش بینی ها از وسعت گرفتن مرزهای ایران حکایت دارد.
اسماعیل ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۲:۵۶
در ضمن امروز خیلی از افغان ها حاضرند خاکشان به دامان ایران بازگردد فقط امنیت و آرامش داشته باشند و بتوانند راحت بدون جنگ و کشتار زندگی بگزرانند.
ناشناس ۰۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۱
ترکهای ایران هرچی میکشن از دست امثال حقیقت پور هست
به کورد ۰۲ مهر ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۴
حتما باید از نسل شیخ عبیدالله نهری و اسماعیل آقا سیمکو و شیخ محمد بارزانی که جاسوساش تو مشروطه واسه کنسول روس راپورت میبردن باشن...خود روسها هم مقاومت جوادخان قاجار و قتل عام 3000 نفر از اهالی قلعه گنجه بعد از تصرف رو ثبت کردن.
نیما ۰۸ مهر ۱۳۹۸ | ۲۲:۱۹
اینا مملکت رو نفروشن به بیگانگان، الحاق سرزمین های از دست رفته پیشکش!!!
محمد ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۰
به امید روزی که سرزمینهای جداشده برگردانه شده وایرانی بزرگ تشکیل ومتعهد ازتمام اقوام . اگر دولتمردان کشور به فکر باشن. به امید آنروز
وحید ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۰
ان شاالله روزی خواهدرسیدتاایران مجدداشکوه و عظمتش رااحیاکند.ومرزهای ازدست رفته اش راپس بگیرد.درودبرمیهن پرستان
پرهام ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۷
یه روزی کشورها رو پس می گیریم به شرطه اینکه خودمون اقتصادی عالی و قدرتی بالا داشته باشیم که آنها با خود بگویند با کشور قوی می توان جلوی تجاوز تروریست ها را گرفت و همینطور آزادی و استقلال آن روز خودشان به صلاح می دانند که به ما برگردند . پرهام ۱۴ ساله از قزوین
علی ۲۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۷
اگه چندتا آدم شایسته توی مجلس و در دستگاه‌های بالادست باشه، میتونن خیلی راحت اون سرزمین‌های از دست رفته رو پس بگیرن. حالا که خود مردم قفقاز با این امر موافق هستند، میشه با به راه اندازی یک رفراندوم در قفقاز، به طور رسمی بخش گسترده‌ای از اونجا رو پس گرفت!!
ایرانی ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۸
ما بازگشت خاک ایران را خواستاریم خدایا
ماهان ۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۶
ایا خود مردم ایران حاضرند برن جنگ و مناطقی که برای ایران بود رو بگیرن
محسن ۲۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۸
باید جمهوری ایلامی ایران زمین های ازدست رفته قاجارو با روابط دوستانه یا زور پس بگیره از رعیس جمهوراشون و فرماندههاشونم تو مجلس استفاده کننن و پست اای کلیدی تو جنگ قرهرباغ هم ول میشه ارمنستان و گرجستان داغستا اذربایجان همشو باید پس بگیریم بحرین پاکستان افغانستان باید برگردن
صمد ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۲:۵۴
سلام به امید اینکه روزی سرزمین‌های جدا شده ازایران درقراردادننگین گلستان وترکمن چای مردم عزیز این دیار به موطن مادری خود ایران ملحق شوند
hosine ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴
خدا کنه برگردن به پویشی راه بندازیم تا برگردن
علی ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۴
انشاالله نقشه های شوم دشمنان به خودشان برمیگردد و نقشه ایران بزرگ و به حالت اولیه برمیگردد و مستضعفین بر ظالمان و قلدران غلبه خواهند کرد به اتحاد مسلمین
وحید ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۴:۵۵
انشاالله سرزمینهای ایران به مام میهن بازیگردان ما از قوم بزرگ لر حامی برادران آذربایجانی خود شامل تبریز، ارومیه، اردبیل و زنجان در بازپس گیری سرزمینهای از دست رفته هستیم. به امید آنروز میمانیم.
حمید ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
واقعا از عمق وجودم برای این موضوع ناراحتم،چرا خاک اجدادیمون که هزاران سال برای ما بوده درعصر حاضر از ایران بزرگ جدا شده،چرا اقدامی از سوی مسئولان انجام نمیشه،حتی اگر شده با جنگ و زور باید خاک جداشده مونو پس بگیریم
نام ۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۳
میدونستین قرارداد ترکمانچای صد ساله بود والان تموم شده و باید آذربایجان و ارمنستان که از دست رفته دوباره به ایران برگرده باید برگردونیم ما مردم خاکمونو میخوایم اگ اونا بودن میگذشتن
نام ۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۳
آیا واقعا می‌گذشتم از خاکشون نههه
امیرحسین ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۹
همشون رو پس بگیرین حتی ترکیه رو