افشاگری مترجم سابق رجوی

۳۰ دی ۱۳۹۱ | ۲۳:۲۶ کد : ۱۹۱۱۷۶۲ سرخط اخبار
موافقت مقدماتی با استیضاح نخست وزیر، افشاگری مترجم سابق سرکرده گروهک تروریستی منافقین و توطئه برنامه ریزی شده برای نابودی عراق از جمله خبرهای مربوط به این کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نامه نخست وزیر عراق به رئیس جمهور سودان، اعترافات تازه مترجم سابق سرکرده گروهک تروریستی منافقین و موافقت ضمنی با استیضاح نوری المالکی تیتر یک رسانه های امروز این کشور را تشکیل می دهند.

نامه نوری المالکی به عمر البشیر

سومریه نیوز گزارش داد: "همام حمودی" رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق امروز نامه نوری المالکی نخست وزیر عراق را به "عمر البشیر" رئیس جمهور سودان تقدیم کرد.

این نامه بر ضرورت توسعه روابط دوجانبه میان عراق و سودان تاکید دارد. در دیدار حمودی با عمر البشیر راه های توسعه روابط دوجانبه و مقابله با چالش های فرا روی جهان عرب و اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق اظهار داشت نامه نوری المالکی به رئیس جمهور سودان درباره توسعه روابط سیاسی و اقتصادی و همکاری میان دو کشور است.

گفتنی است پارلمان عراق 30 اکتبر 2012 با کمک مالی 10 میلیون دلاری به جمهوری سودان برای کاهش مشکلات آسیب دیدگان در دارفور موافقت کرد.

توافقنامه اربیل راهکار واقعی بحران عراق

خبرگزاری براثا گزارش داد: "اسامه جمیل" نماینده اتحادیه اسلامی کردستان عراق اظهار داشت اجرای توافقنامه اربیل تنها راه حل مشکلات عراق است چرا که تمام گروه های سیاسی این کشور درباره این توافقنامه با یکدیگر اتفاق نظر داشتند.

وی در یک گفتگوی مطبوعاتی با بیان این مطلب افزود: عدم اجرای توافقنامه اربیل از سوی نوری المالکی علت به وجود آمدن اوضاع فعلی عراق است.

جمیل در ادامه گفت : توافقنامه اربیل خواسته های احزاب کرد و فهرست العراقیه را محقق خواهد کرد و در صورتی که این توافقنامه به عنوان یک راهکار اجرایی نشود جایگزین کردن شخصی دیگر به جای نوری المالکی تا زمان برگزاری انتخابات راه حل بحران عراق است.

طرح برنامه ریزی برای نابودی عراق

خبرگزاری النخیل گزارش داد: "امال الدین الهر" استاندار کربلا از یک طرح برنامه ریزی شده برای نابودی عراق خبر داد.

وی افزود: برخی عناصر حزب بعث توطئه ای را در پیش گرفته اند که به موجب آن قصد دارند با برانگیختن اختلافات طایفه ای در عراق این کشور را به نابودی سوق دهند.

925694_orig.jpg

استاندار کربلا با اشاره به سخنرانی اخیر "عزت الدوری" معاون صدام دیکتاتور سابق عراق اظهار داشت این سخنان حمایت آشکار از فتنه گری در کشور بود.

امال الدین الهر از ملت و دولت عراق خواست که با تمام توان خود در برابر بازگشت بعثی ها به این کشور ایستادگی کنند چرا که بازگشت حزب بعث به عراق به مثابه بازگشت به گورهای دسته جمعی و نظامی کردن جامعه است.

وی ضمن تایید برخی خواسته های معترضان در شهرهای سنی نشین عراق گفت : بالا بردن پرچم قدیم عراق و تصاویر صدام و اردوغان در برخی اعتراضات حاکی از طرح خطرناک همه جانبه برای نابودی عراق است که توسط عربستان، قطر و ترکیه اجرا می شود.

اعترافات تازه مترجم سابق رجوی

بنا بر اعلام خبرگزاری النخیل، "قربانعلی حسین نژاد" مترجم سابق "مسعود رجوی" سرکرده گروهک تروریستی منافقین در تازه ترین افشاگری در خصوص اسرار این گروهک اعلام کرد که منافقین روابط حسنه ای با مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق داشتند.

وی افزود: مسعود رجوی علاقه زیادی به مسعود بارزانی داشت چرا که معتقد بود وی با "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق مشکل دارد. مترجم سابق سرکرده منافقین در ادامه گفت : سران گروهک تروریستی منافقین، جلال طالبانی را بدترین دشمن خود می دانستند و مدعی بودند که وی مزدور ایران است.

حسین نژاد در ادامه گفت : تا زمانی که من مترجم رجوی بودم وی با مسعود بارزانی ملاقات نکرد و تا زمان سقوط صدام روابط گروهک تروریستی منافقین و اقلیم کردستان عراق به دیدار هیئت های دو طرف محدود بود.

به گفته وی، پس از سقوط رژیم صدام نیز روابط دو طرف محدود به اینترنت شد. مترجم سابق سرکرده منافقین در پایان اعلام کرد که مسعود رجوی و مسعود بارزانی به طور دائم و مستقیم با یکدیگر نامه نگاری می کردند.

مخالفت کُردها با لغو ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم

خبرگزاری براثا گزارش داد: "عادل عبدالله" نماینده حزب اتحاد ملی کردستان به ریاست جلال طالبانی اظهار داشت : اتحاد ملی کردستان با لغو ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم مخالف است.

وی در ادامه گفت : ما با لغو ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم مخالفیم، زیرا تروریستهایی در زندان های عراق حضور دارند که طبق این ماده زندانی شده اند. مشکل در وجود این ماده نیست، بلکه در چگونگی تفسیر آن از سوی مقامات است که سبب شده است برخی در حالی که بیگناه هستند به اتهام ترورسیم، زندانی شوند.

موافقت مقدماتی با استیضاح مالکی

"محمد الخالدی" مخبر پارلمان عراق از موافقت مقدماتی رئیس پارلمان با درخواست استیضاح نوری المالکی از سوی فهرست العراقیه موافقت کرده است.

وی با اعلام اینکه استیضاح نوری المالکی روند قانونی خود را طی می کند، افزود: زمان این استیضاح پس از از سرگیری جلسات پارلمان تعیین خواهد شد.

خالدی در ادامه گفت : درخواست استیضاح مالکی تنها از سوی یک نماینده فهرست العراقیه مطرح نشده است، بلکه جمعی از نمایندگان این فهرست آن را مطرح کرده اند.

 

کلید واژه ها: عراق نوری المالکی نوری منافقین المالکی مترجم استیضاح پارلمان مسعود مترجم سابق گفت : گروهک ادامه گفت : کردستان در ادامه گفت توافقنامه گروهک تروریستی منافقین در ادامه گفت : گروهک تروریستی سرکرده تروریستی سودان نابودی مترجم سابق سرکرده پارلمان عراق سابق سرکرده اربیل برای نابودی صدام گزارش داد: موافقت بارزانی مسعود بارزانی


نظر شما :