دولت اردوغان بزودی سقوط می‌کند

۰۴ مهر ۱۳۹۱ | ۱۹:۰۳ کد : ۱۹۰۷۲۵۴ سرخط اخبار

وزیر اطلاع رسانی سوریه موضع گیری اخیر نخست وزیر ترکیه مبنی بر سقوط نظام سوریه را به باد انتقاد گرفت و گفت: اردوغان بزودی سقوط می کند.

به گزارش فارس، «عمران الزعبی»، وزیر اطلاع رسانی سوریه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی المنار گفت: سوریه امروز با گروهک های تروریستی مواجه است و تغییر و تحولات اخیر نشان داد، بیش از 5 هزار فرد مسلح از کشورهای خارجی وارد خاک سوریه شده اند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد که این افراد مسلح بیشتر از کشور ترکیه و شماری از کشورهای همجوار وارد سوریه شده و در آنجا آموزش دیده اند و سلاح های جدید و پیشرفته در اختیار دارند.

الزعبی افزود: نه تنها گروهک موسوم به ارتش آزاد سوریه بلکه شماری از گروهک های تروریستی مسلح نیز در حال اجرای طرح های رژیم صهیونیستی و غرب در سوریه هستند.

وی گفت: دولت سوریه این توانایی را دارد، ظرف تنها چند ساعت به این قضیه پایان دهد، اما چون خسارات وارده از اجرای این عملیات را در نظر می گیرد، از آن صرف نظر می کند، چون ما نمی پذیریم سوریه به خاطر این وضعیت دچار چنین خساراتی شود و به همین دلیل با گروهک های تروریستی به آرامی برخورد می کنیم.

وزیر اطلاع رسانی سوریه همچنین قطر و عربستان سعودی را عامل شکست ماموریت «کوفی عنان»، فرستاده سابق سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه دانست و گفت: قطر و عربستان سعودی با تحت فشار سیاسی گذاشتن کوفی عنان موجب شکست خوردن ماموریت وی شدند.

الزعبی گفت: ما به موفقیت «اخضر ابراهیمی»، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در ماموریتش اطمینان داریم، چون منفعت کشور و مردم سوریه در آن نهفته است و سوریه نیز تمام تلاش خود را برای موفقیت ابراهیمی به کار می برد.

وی تاکید کرد: در صورتی که ابراهیمی در ماموریت خود شکست بخورد، طرف هایی که برای تغییر نظام سوریه تلاش می کنند از جمله ترکیه، قطر و عربستان سعودی مسئول اصلی این شکست به شمار خواهند آمد.

الزعبی در ادامه اظهارات خود ترکیه، قطر و عربستان سعودی را مسئول حمایت از گروهک های تروریستی دانست و تاکید کرد: قطر اولین کشور حامی تروریسم است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه در پایان از اظهارات اخیر «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه درباره سوریه به شدت انتقاد کرد و گفت: اردوغان بزودی سقوط خواهد کرد و اظهاراتش درباره سقوط نظام سوریه آنقدر بی ارزش است که سزاوار پاسخگویی نیست.

کلید واژه ها: سوریه قطر و عربستان


نظر شما :