القاعده تنها نبوده است

۳۱ مرداد ۱۳۹۰ | ۱۶:۵۶ کد : ۱۵۶۶۲ سرخط اخبار

دیپلماسی ایرانی:با نزدیک شدن به 11 سپتامبر و فروریختن برج‌های دوقلوی نیویورک بر اثر حمله تروریستی منصوب به القاعده،‌ کتابی در آمریکا روی پیشخوان کتابفروشی ها قرار گرفته است که در آن ادعای تنها نبودن القاعده در جریان حملات 11 سپتامبر مطرح شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه دو نویسنده این کتاب تحت عنوان روز یازدهم، بر مبنای هزاران سند و مدرکی که مورد مطالعه قرار داده اند مدعی شده‌اند که القاعده به تنهایی این اقدام تروریستی را انجام نداده است. بنا بر این گزارش، نویسندگان این کتاب مدعی شده‌اند که ایران و عربستان نیز در این روند به القاعده کمک کرده‌اند.
این در حالی است که جمهوری اسلامی هر گونه ارتباط با القاعده را تکدیب کرده است. از سوی دیگر چندی پیش آمریکا تهران را به حمایت از القاعده از طریق انتقال وجه به رهبران این گروه در پاکستان متهم کرده بود که به شدت مورد تکذیب مقامات ایرانی قرار گرفت. گفتنی است که در این کتاب این نکته نیز مطرح شده که گروه حزب‌الله که تحت پشتیبانی ایران قرار دارد نیز از وقوع حملات 11 سپتامبر آگاهی داشته است و برخی اتباع عربستان سعودی نیز در این حمله دست داشته‌اند.نظر شما :