نشست بن‌سلمان و مقام‌های حاضر در حج با حضور سفیر ایران

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۲۴ کد : ۲۰۲۶۶۷۹ سرخط اخبار

همزمان با عید قربان، ولی‌عهد عربستان سعودی به نمایندگی از پادشاه این کشور در مراسمی از شخصیت‌های اسلامی و روسای هیات‌های حج امسال استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، «محمد بن‌سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی روز دوشنبه و به نمایندگی از «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور در دیوان پادشاهی در «قصر منا» مراسم سالانه استقبال از مقامات دولتی و شاهزادگان سعودی، شخصیت‌های اسلامی، مهمانان پادشاه این کشور، مهمانان مقامات دولتی و روسای هیات‌ها و دفاتر امور حج امسال را برگزار کرد.

طبق گزارش خبرگزاری عربستان(واس)، بن‌سلمان در این مراسم به سخنرانی و خوش‌آمدگویی به مهمانان و حجاج بیت‌الله الحرام پرداخت.

وی گفت: بسیار خرسندم که به نیابت از پادشاه عربستان عید قربان را به شما تبریک می گویم و از خداوند می‌خواهیم که این اعمال را از حجاج بپذیرد و به آن‌ها کمک کند تا با امنیت و سهولت و اطمینان مناسک را به پایان برسانند. ما به انجام این وظیفه بزرگ افتخار می کنیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم و امکانات خود را به کار می‌گیریم تا راه‌های آسایش مهمانان خدا از زمان رسیدن تا زمان برگشتن به دیار خود را فراهم کنیم.

بن‌سلمان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در حالی عید قربان فرا رسید که وحشیانه‌ترین جنایت‌ها علیه برادرانمان در غزه تداوم دارد و ما بر لزوم پایان‌دادن فوری به این تجاوزها تاکید می‌کنیم. از جامعه بین‌المللی می خواهیم که تمام اقدامات در راستای حفظ جان مردم غزه را اتخاذ کند.

ولی‌عهد عربستان سعودی همچنین گفت: همچنین بر لزوم اجرای قطعنامه های اخیر شورای امنیت مبنی بر ایجاد آتش بس در غزه تاکید می‌کنیم. عربستان بار دیگر از جامعه بین‌المللی می خواهد که دولت مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را به رسمیت بشناسد تا ملت برادر فلسطین حقوق مشروع خود را به دست بیاورد و صلح فراگیر، عادلانه و پایدار محقق شود.

بن‌سلمان در پایان سخرانی خود ضمن تبریک عید قربان، برای امت اسلامی آرزوی امنیت و آسایش کرد.

او همچنین با شخصیت‌های سیاسی حاضر در این مراسم از جمله «علیرضا عنایتی» سفیر ایران در عربستان مصافحه کرد و به آن‌ها خوش‌آمد گفت.


( ۲ )

نظر شما :