میقاتی: به دنبال تشدید تنش نیستیم

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۲۱ کد : ۲۰۲۶۶۷۷ سرخط اخبار

نخست‌ وزیر پیشبرد امور (موقت) لبنان در سخنانی پس از دیدار با مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا در بیروت تاکید کرد که کشورش به دنبال تشدید تنش با رژیم صهیونیستی نیست.

به گزارش ایسنا، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان پس از دیدار با «آموس هوکشتاین» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا اظهار کرد: لبنان به دنبال تشدید تنش نیست و هدف ما توقف حملات به کشورمان و برقراری آرامش است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، میقاتی افزود: تهدیدهای اسرائیل علیه لبنان، ما را از ادامه تلاش برای ایجاد آرامش باز نمی‌دارد و این مسئله یک اولویت برای ما و دوستان ما است.

وی اضافه کرد: ما به دنبال جلوگیری از تشدید تنش، نقض حاکمیت لبنان، کشتارهای سیستماتیک و تخریب‌های انجام شده توسط اسرائیل هستیم.

«آموس هوکشتاین» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه به منظور برگزاری نشست با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی جهت پیشگیری از تشدید تنش‌ میان این رژیم و حزب‌الله لبنان به اراضی اشغالی سفر کرد. جبهه جنوب لبنان و شمال اراضی اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید حملات بوده است.

روز دوشنبه شبکه العربیه گزارش داد که هوکشتاین با میانجیگری نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان با حزب‌الله مذاکرات غیر مستقیمی را انجام داده و ۲ طرف درباره دستیابی به توافق اولیه‌ای رایزنی کردند که آن هم با آتش‌بس در غزه مرتبط است و به تنش‌ها پایان می‌دهد.


نظر شما :