صادق خان: من بابت ریاست جمهوری مجدد ترامپ نگرانم

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۱۰ کد : ۲۰۲۶۱۶۹ سرخط اخبار

صادق خان، شهردار لندن معتقد است ترامپ یک نژادپرست و کسی است که به تبعیض جنسیتی معتقد است و حزب کارگر انگلیس باید اقدام بیشتری برای انتقاد از وی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، اخیرا حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس موضعی صلح آمیز نسبت به دونالد ترامپ‌، کاندیدای حزب جمهوری خواه آمریکا داشته و «دیوید لامی»، وزیر امور خارجه دولت سایه انگلیس گفته که اغلب درباره ترامپ در سیاست‌گذاری‌ها سوءتفاهم می‌شود.

لامی که در گذشته منتقد جدی ترامپ بود در حال ایجاد روابط با جمهوری‌خواهان کلیدی در واشنگتن است.

این در حالی است که صادق خان، شهردار لندن که او هم از حزب کارگر است، نسبت به همتایانش در قبال ترامپ آزادانه‌تر صحبت می‌کند و معتقد است رفتار ترامپ جایی برای سوءتفاهم باقی نمی‌گذارد.

به گزارش پالتیکو صادق خان می‌گوید: «من کاملا واضح هستم. من ترامپ را می‌فهمم. او یک نژادپرست است. او کسی است که به تبعیض جنسیتی معتقد است. او یک همجنس‌گرا هراس است. توجه به این نکته مهم است، به ویژه وقتی که شما روابط ویژه‌ای دارید و با آن فرد به عنوان بهترین دوست رفتار می‌کنید.»

شهردار لندن ادامه داد: «اگر بهترین دوست من نژادپرست باشد، یا معتقد به تبعیض جنسیتی یا همجنس‌گرا هراس، من از او انتقاد می‌کنم و به او توضیح می‌دهم که این دیدگاه‌ها نادرست است.»

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ فرصتی خوبی برای بازگشت به کاخ سفید دارد. به نظر می‌رسد که حزب کارگر انگلیس هم می‌تواند ریاست دولت را به دست بگیرد و به خوبی می‌داند که این یعنی همکاری دوباره با دولت ترامپ.

اما شهردار لندن می‌گوید که از این بابت نگران است و افزود: «من بابت ریاست جمهوری ترامپ و بازگشت او به کاخ سفید نگرانم. می‌دانید من درباره فرماندارانی از آمریکا صحبت می‌کنم. من درباره شهردارانی از آمریکا سخن می‌گویم. البته ما با هرکسی که رئیس جمهور شود، ارتباط خواهیم داشت. اما نباید برای یک سفر رسمی فرش قرمز پهن کنیم.»

صادق خان ادامه داد: «مهم است که ما روابط خوبی با جمهوری خواهان و دموکرات‌ها داشته باشیم. اما من روی جمهوری خواهان حساب نمی‌کنم، من درباره کسانی صحبت می‌کنم که آنها هم نگران ریاست جمهوری مجدد ترامپ هستند.»

روابط ترامپ و صادق خان در گذشته و در سال ۲۰۱۵ پر تنش بود. در سال ۲۰۱۶، ترامپ هوش صادق خان را پس از آن زیر سوال برد که شهردار لندن دیدگاه رئیس جمهور وقت آمریکا را درباره مسلمانان، «بی ادبانه» خواند.

ترامپ در سال ۲۰۱۹ و پیش از سفر رسمی به لندن، در رسانه‌های اجتماعی صادق خان را یک «بازنده تمام عیار» و «خیلی احمق» توصیف کرده بود.


نظر شما :