فعالیت داعش و برخی گروه‌های تروریستی در مرز تاجیکستان و افغانستان

۰۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰ کد : ۱۹۹۱۷۷۸ سرخط اخبار

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی نسبت به فعالیت برخی گروه‌های تروریستی مانند داعش در مرز تاجیکستان و افغانستان هشدا داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «استانیسلاف زاس» دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی از برنامه این سازمان جهت برگزاری تمرینات مشترک گسترده در مرزهای تاجیکستان خبر داد.

وی گفت: قصد داریم در سال آینده میلادی تمرینات گسترده‌ای به منظور تجربه اقدامات در شرایط درگیری مرزی با شرکت نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی در مرز تاجیکستان برگزار کنیم.

زاس در ادامه به افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در مرز تاجیکستان و افغانستان اشاره کرد و گفت: در این راستا، در حال حاضر اقدامات مختلفی برای تقویت مرز مذکور در این منطقه انجام می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد سازمان پیمان امنیت جمعی به طور فعال با سازمان ملل متحد و سازمان امنیت و کشورهای اروپایی برای حل و فصل مشکلات مرزی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

شایان ذکر است که تاجیکستان در سال گذشته میلادی همچنین میزبان تمرینات نظامی مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی تحت عنوان «برادری شکست ناپذیر» بود.

آن زمان نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی حمله گروه‌های تروریستی به اردوگاه پناهندگان را دفع کردند.

باید گفت که تمرینات اخیر سازمان پیمان امنیت جمعی همچنین در پی افزایش فعالیت تروریست‌ها در مناطق شمالی افغانستان انجام گرفته است.

کلید واژه ها: داعش


نظر شما :

علی ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۵۰
این جور خبرها بیشتر پروپاگاندای لابی چین پرستان وروس پرستان است برا آماده کردن اذهان عمومی ،جهت مداخله نظامی اربابان جدیدمان در خاک ملت مظلوم افغانستان،،در صورتیکه تروریست بزرگتر از آمریکا،وچین وروس نداریم ،در دنیای آپوستراکت همه چیز معکوس جلوه میکند،مثلا ملت مظلوم افغان که برای دفاع از وطنش مبارزه میکند تروریست نامیده میشود،ولی آمریکا ،یا چین،یا روس که تروریست واقعی هستند،منجی بشر وآذادی بخش مردم تلقی ومعرفی میشوند،،،،واقعا دنیای عجایب،ووارونه ....حالا هم قرار است نیو امپریالیست،چین در افغانستان به بهانه تروریسم مداخله کند،چشممان روشن،.