پیگیری سفیر ایران برای انتقال ۲ زندانی ایرانی از بلاروس

۰۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۸ کد : ۱۹۹۱۷۷۴ سرخط اخبار

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک در دیدار با معاون دادستان کل بلاروس پیگیر انتقال ۲ زندانی ایرانی از این کشور شد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «سعید یاری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک با «آلکسی استوک» معاون دادستان کل بلاروس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار موضوع انتقال زندانیان ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار، نامه وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران خطاب به دادستان کل بلاروس در خصوص انتقال زندانیان ایرانی تحویل طرف بلاروسی شد.

معاون دادستان کل بلاروس در این دیدار با تاکید بر روابط دوستانه بین ۲ کشور، آمادگی طرف بلاروسی را برای فراهم‌ کردن شرایط انتقال زندانیان ایرانی و همکاری در جهت انجام روند قضایی مربوطه اعلام‌ کرد.
 لازم به ذکر است، ۲ شهروند ایرانی در زندان‌های بلاروس در حال سپری کردن دوره محکومیت خود هستند.

وضعیت سلامتی این زندانیان و تسریع در انتقال آنها به ایران در گفت‌و‌گوی تلفنی سفیر ایران با دادستان کل بلاروس در اواخر فروردین نیز مورد پیگیری قرار گرفته بود. سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، در گفتگوی تلفنی با «الکساندر کانیوک» دادستان کل این کشور، از وی خواست با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال در خطر قرار گرفتن سلامتی زندانیان ایرانی، تدابیر لازم برای انتقال آنها به ایران فراهم شود. 

 دادستان کل بلاروس ضمن ابراز اطمینان از وضعیت سلامتی زندانیان ایرانی، اظهار داشت که دستورات لازم را جهت انجام روند قضایی مربوط و انتقال زندانیان ایرانی صادر خواهد کرد.

کلید واژه ها: ایران و بلاروس


نظر شما :