فرستاده آمریکا: تصمیم پارلمان عراق برای خارج کردن نیروهای ما، الزام آور نیست

۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۹۸۹۰۷۵ سرخط اخبار

فرستاده ویژه آمریکا به سوریه و ائتلاف بین المللی مدعی شد که تصمیم پارلمان عراق جهت خارج کردن نیروهای آمریکایی از این کشور "الزام آور" نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا تصریح کرد: توافقی مبنی بر حضور نیروهای آمریکایی در عراق، با دولت بغداد و نه با پارلمان منعقد شد.

وی در کنفرانسی خبری با بیان اینکه آمریکا تصمیمی برای پایان حضور نظامی خود در عراق ندارد، ادامه داد: این امر در پایان کار، منوط به تصمیم عراق است.

جفری با بیان اینکه کشورش تمایلی برای مذاکره در خصوص عقب نشینی از عراق ندارد، تصریح کرد که مسئولان عراقی باید به روابط دوجانبه‌ای که فراتر از مساله حضور آمریکا در کشورشان است، فکر کنند.

در همین حال، جیمز جفری از آمادگی کشورش برای دیدار با دولت عراق و توافق در مورد وضعیت نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

وی ادامه داد: عملیات ائتلاف بین المللی در عراق در حال حاضر متوقف شده است. ائتلاف به تبادل اطلاعات با عراقی‌ها در خصوص رویارویی با داعش می‌پردازد. توافق منعقد شده میان ائتلاف بین المللی با مسئولان عراقی مبتنی بر ماندن این ائتلاف تا زمان از بین بردن داعش بوده است.

جفری گفت: ماموریت ما در عراق بر اساس توافق منعقد شده در سال ۲۰۱۴ که هدف آن از بین بردن خطر داعش بود، صورت گرفته است.

انتهای پیام


( ۲ )

نظر شما :