بایدن: نامزدی در انتخابات 2020 را مدنظر دارم

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۲ کد : ۱۹۷۵۱۰۴ سرخط اخبار

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا پاورچین پاورچین به سمت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 پیش می رود و حتی این احتمال را در جریان گردهمایی اخیر معاونین سابق سیاست خارجی مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان گردهمایی در دفتر تازه تاسیسش که یک مرکز دیپلماسی است به موضوعی که "هیچ کس نمی خواهد درباره آن صحبت کند"، پرداخت.

وی گفت: من گزینه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را مدنظر دارم و آن را یک احتمال واقعی می دانم. البته من هنوز هیچ تصمیمی نگرفته ام و عجله ای نیز ندارم.

بایدن همچنین ابراز تمایل کرد که اگر بخواهد کمپین انتخاباتی به راه اندازد دوست دارد افراد حاضر در این گردهمایی عضوی از آن کمپین باشند.
وی گفت: البته ایرادی ندارد اگر برخی از این افراد بگویند که از وضعیت کنونی خود راضی هستند و نمی خواهند جزئی از دولت باشند. آنهایی هم که می خواهند ناشناس بمانند می توانند به صورت خصوصی با من دیدار داشته باشند. دنیای سیاست مدت ها است که تلاش کرده برنامه های بایدن برای سال 2020 را با مانع مواجه کند.

اگر بایدن در انتخابات سال 2020 پیروز شود در روز تحلیف 78 ساله خواهد بود؛ دورنمایی که برای برخی دموکرات ها نگران کننده است اگرچه وی تنها چند سال از ترامپ بزرگتر است. یکی از احتمالاتی که مشاوران دیرینه بایدن به صورت خصوصی با وی دیدار کنند این است که بایدن ممکن است در آن جلسه تمایل خود را برای تنها یک دوره ریاست جمهوری ابراز کند و راه را برای نامزدی رقبای دموکراتش برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 هموار سازد و به صورت بالقوه سبب شود تا دموکرات ها به مدت 12 سال در کاخ سفید مستقر باشند.

این صحبت های مختصر بایدن درخصوص احتمال نامزدی اش در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 همزمان با آن مطرح شد که وی کارمندان سیاست خارجی را گردهم جمع کرد و تا برنامه سال 2018 را برای دفتر جدید خود تحت عنوان "مرکز پن بایدن برای مشارکت جهانی و دیپلماسی" تعیین کنند.

این گردهمایی یکی از چندین نشانه ای است مبنی بر اینکه بایدن دست به کار شده تا جایگزین ترامپ شود. بایدن اخیرا بسیار علنی تر از رهبری ترامپ و سیاست هایش انتقاد کرده است.

کلید واژه ها: بایدن 2020 ریاست جمهوری سال انتخابات ریاست جمهوری سال جمهوری سال


نظر شما :