مارادونا: من سرباز مادورو هستم

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۴ کد : ۱۹۷۰۷۹۵ سرخط اخبار

با وجود آنکه رئیس جمهور ونزوئلا در بحبوحه یک بحران سیاسی عمیق با انتقاد کشورهای آمریکای لاتین و جهان مواجه شده، اسطوره فوتبال آرژانتین ضمن حمایت از وی اعلام کرد که می خواهد برای دولت چپ گرای ونزوئلا مبارزه کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین در صفحه رسمی فیس بوک خود نوشت: تا زمانی که هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید ونزوئلا زنده بود ما طرفدار او بودیم.

وی افزود: هنگامی که نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا دستور دهد من برای یک "ونزوئلای آزاد" لباس سرباز را به تن می کنم و با امپریالیسم و آنهایی که می خواهند پرچم های ما را که مقدس ترین دارایی ما هستند پایین بکشند، مبارزه خواهم کرد.

مارادونا به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی نوشت: "زنده بادچاوز..زنده باد مادورو.. زنده باد انقلاب".

این اطلاعیه واکنش فوری ماریو کمپس، هم تیمی سابق مارادونا را به همراه داشت.

وی گفت: دیگو مارادونا چطور می توانی از مرگ ۱۲۴ جوانی که از آزادی و دموکراسی در کشورشان دفاع کردند، حمایت کنی؟

این جر و بحث چند روز پس از آن صورت گرفت که بلوک تجاری منطقه ای مرکوسور عضویت ونزوئلا را به حالت تعلیق در آورد و مادورو را به نقض حقوق بشر متهم کرد و از وی خواست تا فورا مجلس تازه تاسیس موسسان را منحل کند.

مادورو در سال های اخیر متحدان بسیاری را در سراسر این منطقه از جمله آرژانتین و برزیل از دست داده چراکه آنها به جناح راست تغییر جهت دادند.

مارادونا به خاطر حمایت از سیاستمداران چپ گرا در آمریکای لاتین کاملا معروف است و یکی از دوستان فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا به شمار می رود.

اظهارات مارادونا در فیس بوک انتقاد انریکه کاپریلس، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را نیز به همراه داشت.

کاپریلس گفت: اگر مارادونا می خواهد به ونزوئلا بیاید من شخصا او را از فرودگاه همراهی می کنم و سراسر ونزوئلا را به او نشان می دهم تا بتواند با چشمان خود شاهد وضعیت کشورما باشد. این انقلابی که می گویید "غیرقابل دفاع و نامعتبر" است.

کلید واژه ها: مارادونا


نظر شما :