فلن درباره روابط با روسیه، پنتاگون را گمراه کرده بود

۰۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۴ کد : ۱۹۶۹۱۷۱ سرخط اخبار

براساس نامه منتشر شده توسط یکی از نمایندگان دموکرات کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا مایکل فلن، مشاور برکنار شده امنیت ملی رییس جمهور آمریکا هنگامی که برای دریافت عدم سوءپیشینه امنیتی فوق محرمانه اش درخواست داده بود، بازرسان و محققان پنتاگون را درخصوص درآمدش از کمپانی های واقع در روسیه و ارتباطاتش با مقامات روسی گمراه کرده بود.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، الیجا کامینگز، قانونگذار دموکرات کمیته نظارت مجلس نمایندگان در این نامه نوشت: مایکل فلن، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که 24 روز پس از روی کار آمدن دولت جدید استعفا داد، در فوریه سال 2016 به بازرسان گفته بود که هیچ درآمدی از کمپانی های خارجی ندارد و تنها ارتباط اندکی با اتباع خارجی دارد. در حقیقت فلن دو ماه قبل در جشنی که برای شبکه خبری راشاتودی در مسکو برگزار شده بود، در کنار ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه نشسته بود. او برای شرکت در این مراسم و ایراد یک سخنرانی 45 هزار دلار دریافت کرده بود.

ناکامی فلن برای افشای واقعیت و تلاشش برای گمراه کردن پنتاگون وی را در مواجهه با خطرات حقوقی قرار داده است.

دروغ گفتن به بازرسان فدرال آن هم به صورت تعمدی یک جرم محسوب می شود که مجازات آن 5 سال حبس است، به علاوه وی به خاطر مشخص نکردن موضوع لابی کردن برای ترکیه به عنوان یک مامور خارجی در سال گذشته هم زمان با حضور در کمپین ترامپ، با بازجویی های حقوقی مواجه شده است.

این نامه کامینگز چند ساعت پس از آن منتشر شد که فلن رسما احضاریه سناتورها را که درباره مداخله روسیه در انتخابات 2016 تحقیق می کنند رد کرد و در عوض از حقش برای اقرار به جرم استفاده کرد.

این نامه کامینگز هم چنین اشاره دارد که فلن در جریان روند دریافت عدم سوء پیشینه امنیتی از جمله مصاحبه ای که در فوریه 2016 داشت، بازرسان پنتاگون را گمراه کرد.

کامینگز برای محکم کردن ادعاهای خود در این نامه، مستقیما به گزارش پنتاگون اشاره کرد که به جزییات این روند پرداخته بود.

کلید واژه ها: فلن پنتاگون


نظر شما :