راهکار روحانی برای برای رفع مشکلات جهان اسلام

۰۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ کد : ۱۹۵۷۵۲۲ سرخط اخبار

حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در دیدار مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران، تقویت پایه های دوستی و برادری با همسایگان و کشورهای اسلامی است، گفت: کشورهای اسلامی باید برای رفع مشکلات جهان اسلام، متحد و یکپارچه شوند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه و در محل اقامت خود در اسلام آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی را به حضور پذیرفت.

دکتر روحانی روابط ایران و پاکستان را به عنوان دو کشور دوست و برادر، بسیار صمیمی و نزدیک دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط خود در همه حوزه های مورد علاقه با پاکستان اهمیت قائل است و تقویت این روابط خواست هر دو ملت مسلمان است.

رییس جمهوری در ادامه به مرزهای طولانی ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت که این مرزها باید مرز دوستی و آبادانی دو کشور باشد و در همین راستا تقویت تجارت با ایجاد مناطق مشترک مرزی ضروری است.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به اشتراک نظر دو کشور در بسیاری از مسایل منطقه ای و جهانی اظهار داشت: ایران و پاکستان به عنوان دو کشور مسلمان و بزرگ منطقه باید در چارچوب های دوجانبه، چندجانبه و در سازمان های منطقه ای و بین المللی همانند سازمان همکاری اسلامی، برای وحدت و امنیت جهان اسلام تلاش کنند.

مشاور نخست وزیر پاکستان در امور سیاست خارجی که مسوولیت وزارت خارجه پاکستان را به عهده دارد، در این دیدار گفت که اسلام آباد برای گسترش همکاری ها با تهران در همه عرصه ها آماده است.

«سرتاج عزیز» افزود: اسناد همکاری های میان دو کشور مسلمان و برادر باید هرچه سریعتر نهایی و اجرایی شوند تا گامی معنادار در روابط اسلام آباد و تهران برداشته شود.

وی همچنین تقویت راه های ارتباطی و همکاری میان بنادر ایران و پاکستان را گامی ارزنده در مسیر ارتقاء سطح همکاری ها برشمرد.

این مقام ارشد پاکستانی همچنین با اشاره به گسترش تروریسم در منطقه، همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم را مورد تاکید قرارداد و افزود: اسلام آباد آماده است در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

'حسن روحانی' عصر روز گذشته (جمعه) برای انجام یک سفر رسمی دو روزه در راس یک هیات عالی اقتصادی ؛ سیاسی وارد اسلام اباد پایتخت پاکستان شد.

کلید واژه ها: اسلام آباد ایران و پاکستان


نظر شما :