اقدام بحرین علیه یک بانک و شرکت بیمه ایرانی

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۴ کد : ۱۹۴۷۱۸۲ سرخط اخبار

فارس:«بانک مرکزی بحرین» اعلام کرد که اداره امور بانک «المستقبل» و «شرکت بیمه» ایرانی را از دهم اردیبهشت ماه در اختیار خود گرفته است.

 «بانک مرکزی بحرین» اعلام کرد که به موجب اختیاراتی که طبق قانون بانکداری بحرین دارد، اختیار اداره بانک «المستقبل» و «شرکت بیمه» ایرانی در این کشور را به خود اختصاص داده و این کار را از 30 آوریل (10 اردیبهشت) عملی شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنـا)، بانک مرکزی بحرین در تصمیم خود اعلام کرده است که «به موجب اختیارات واگذار شده به بانک مرکزی بحرین، طبق قانون مربوط به بانک مرکزی و موسسات مالی، به شماره 64 صادره در سال 2006، تصمیم گرفته شد که بانک المستقبل و شرکت ایرانی بیمه از 30 آوریل تحت اداره بانک مرکزی در بیاید».

بانک های «ملی» و «صادرات» ایران به همراه «البنک الاهلی المتحد» بحرین، به طور تساوی سهامداران بانک المستقبل هستند.

در توضیح این تصمیم آمده است که بانک مرکزی بحرین اداره امور و کارهای بانک و شرکت مذکور را برای حفظ حقوق سپرده گذاران و دارندگان بیمه مذکور بر عهده خواهد گرفت و این تصمیم صرفا مربوط به بانک المستقبل و شرکت بیمه ایرانی به عنوان دو گزینه استثناست و شامل بخش بانکی و بیمه ای بحرین که متانت مالی و پشتوانه مالی بالایی دارد نخواهد شد.

طبق این گزارش، بانک مرکزی بحرین خود را مجاز می داند که در مواردی که به آن مجوز داده شده است، در صورتی که بانک یا شرکتی در حال ورشکستگی یا احتمال ورشکسته شدن باشد یا اینکه مجوز آن اصلاح یا لغو شود یا خدماتش مخل خدمات مالی بحرین باشد، اداره امور آن شرکت یا بانک را بر عهده بگیرد یا مدیری از خارج از آن، برایش تعیین کند.

کلید واژه ها: بحرین بانک مرکزی بحرین


نظر شما :