اسد: حماس بخشی از جبهه النصره است

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۹۴۶۷۰۵ سرخط اخبار

جنبش حماس اعلام کرد اتهامات بشار اسد رئیس جمهور سوریه به این جنبش مبنی بر حمایت از گروههای مسلح در داخل این کشور بی اساس است و صحت ندارد.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری سمای فلسطین، اسماعیل رضوان گفت جنبش حماس در امور داخلی هیچ کشور عربی دخالت نمی کند.

رضوان بار دیگر هرگونه ارتباط حماس را با گروه موسوم به گردانهای « اکناف بیت المقدس» در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در جنوب دمشق تکذیب کرد.

وی افزود :« حماس با هیچ شبکه مسلحی در داخل سوریه ارتباط ندارد. جنبش حماس به امنیت و ثبات کشورهای عربی علاقه مند است . وحدت کشورهای عربی به معنای قدرت منطقه است و این چیزی است که حماس و ملت فلسطین به آن نیاز دارند.»

رضوان از اظهار نظر درباره سخنان بشار اسد در خصوص ماهیت روابط با حماس خودداری کرد.
بشار اسد گفته است :« روابط با حماس مرده است و ملت و دولت سوریه دیگر به حماس اعتماد ندارند.»

بشار اسد گفت:« جنبش حماس به عنوان بخشی از جبهه النصره عمل می کند زیرا فرماندهی النصره مستقر در [ جنوب] دمشق [ در یرموک] پس از حمله داعش و النصره به اردوگاه یرموک به کمک به شاخه مسلح آن یعنی اکناف بیت المقدس دعوت کرده است.»

حماس بار دیگر هرگونه ارتباط با گردانهای « اکناف بیت المقدس » را در اردوگاه آوارگان یرموک در جنوب دمشق تکذیب و تأکید کرد هیچ گونه تشکیلات نظامی در سوریه ندارد.

اکناف بیت المقدس بزرگترین گروه مسلح مسلط بر اردوگاه یرموک پیش از ائتلاف جبهه النصره با داعش و ورود داعش به این اردوگاه محسوب می شد. داعش اول آوریل کنونی وارد اردوگاه یرموک شده و بخش اعظم این اردوگاه را تصرف کرده است.

آنها ادعا می کنند بیشتر جنگجویان این گروه از عناصر سابق سازمان حفاظت خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس پیش از انتقال از دمشق به خارج سوریه بودند.

کلید واژه ها: حماس یرموک جنبش حماس


( ۳ )

نظر شما :