پیام آیت‌الله صافی به علمای الازهر

۰۵ تیر ۱۳۹۲ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۹۱۷۸۳۹ سرخط اخبار

آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به علمای الأزهر مصر، گفت: آیا شما تصویر قتل کودکان بی گناه و زنان بی پناه و مردان مظلوم را نمی بینید که با فجیع ترین وضع ممکن کشته می شوند و تصویر آن را هم به جهانیان نشان می دهند؟! بیایید برای خداوند قیام کنید.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

 

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

«وَ مَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن یُؤْمِنُوا بِاللهِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ»

 

علماء محترم ازهر شریف

 

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

با کمال تأسف و تأثر اطلاع پیدا کردیم که آقای دکتر شیخ محمد حسن شحاته به دست گروهی گمراه و جاهل به فجیع ترین و وحشی ترین وضع ممکن به شهادت رسیده و خون پاکش را بر زمین ریخته و متأسفانه به بدن مطهر او هم جسارت ها نمودند و چهره رحمتی دین حنیف را در دنیا به خشن ترین چهره - که خلاف شئونات انسانی و اسلامی بود- نشان دادند.

 

شاید بتوان گفت از این گروه جاهل و سفاک این کار خلاف اسلامی و انسانی بعید نباشد، چون این گروه نه تنها در مصر دست به این اعمال ننگین می زنند بلکه در سایر کشورهای اسلامی هم امنیّت و آرامش را از مسلمانان گرفته و روزگار را بر آنها سیاه نموده و به تباهی کشانده اند، ولی تعجب از این است که در کشوری که دانشگاه بزرگ «الأزهر» وجود دارد و قرن ها افتخارش این بوده که معارف بلند اسلامی و اخلاق حمیده پیامبر عالیقدر اسلام صلی الله علیه و آله را به جهانیان ارائه دهد امروز شاهد آن هستیم که این جنایات در این کشور اتفاق افتاده است!

 

ازهر شریف باید به وظیفه اصلی خود بیشتر عمل کند البته از شما به واسطه محکوم نمودن این جنایت ضد بشریت تشکر می کنیم ولی این کافی نیست. شما علماء بزرگ ازهر در مقابل اسلام عزیز مسئول هستید و مسئولیت امروز شما بیشتر از سابق است.

 

آیا نمی بینید هر روز علماء وهابی چه فتاوای خلاف شرعی می دهند و مسلمانان را به ریختن خون مسلمانان تحریک می کنند؟!

 

آیا احتمال نمی دهید که اینها توطئه دشمنان اسلام است که در کشورهای خود، همه در آسایش و امنیت باشند ولی مسلمانان را در کشورهای اسلامی به جان هم انداخته اند؟!

 

آیا شما تصویر قتل کودکان بی گناه و زنان بی پناه و مردان مظلوم را نمی بینید که با فجیع ترین وضع ممکن کشته می شوند و تصویر آن را هم به جهانیان نشان می دهند؟!

 

بیایید و برای خداوند قیام کنید و از توان و قدرت معنوی و مذهبی خود کمال استفاده را برده و اقدام فوری نمایید که فردا دیگر دیر است.

 

بار دیگر بیایید همه علماء اسلام، مسلمانان را به وحدت و یکپارچگی دعوت نموده و این آیه شریفه را نصب العین خود قرار دهید که: «وَ لَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ رِیحُکُمْ...»

 

بیایید به دنیا نشان دهیم که اسلام عزیز، دین رحمت و رأفت و مهربانی است؛ دینی است که عزّت و سرفرازی را برای بشریّت می خواهد.

 

بیایید به دنیا اعلام کنیم که قانون اساسی ما قرآن کریم است و ما به این کتاب آسمانی معتقدیم و دوست داریم پیام های بزرگ سعادت آفرین آن را به جهانیان اعلام کنیم. شما امروز از سران کشورهای اسلامی بخواهید که دست از اختلاف و نفاق بردارند و همه و همه در برابر قرآن کریم سر تسلیم فرود آورند.

 

اینجانب با دلی پُر از آه و ناله از وضعیت اسفبار امروز مسلمانان به پیشگاه قادر متعال شکوه دارم و از خداوند متعال می خواهم که عزّت دیرینه مسلمانان را به آنها برگرداند و دشمنان اسلام را خوار و مخذول نماید.

 

16 شعبان المعظم 1434

 

لطف الله صافی»

کلید واژه ها: مسلمانان اسلام


نظر شما :