سرلشکر صالحی: رزمایش مین‌روبی اخیر آمریکایی‌ها موفق نبود

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۹۱۵۸۹۶ سرخط اخبار

امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه عملیات تخصصی مین روبی نیروی دریایی ارتش که صبح امروز در شرق تنگه هرمز و محدوده آبهای دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار شد در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به رونمایی اولین دستاورد بومی کشورمان در حوزه مین روبی دریایی، گفت: امروز روز عید نیروی دریایی بود که ما نیز توانمندی خود را در این عرصه با بکارگیری یگان بالگردی خودمان نشان دادیم.

صالحی به رزمایش اخیر کشورهای فرامنطقه ای در حوزه مین روبی اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها با تمام تجهیزات خود و با این ادعا که به همراه سی کشور دیگر این رزمایش برگزار کردند، اما آن طور که ما تحرکات آنها را رصد کردیم این رزمایش موفق نبود و کشورهای مورد ادعا نیز شرکت نکردند، لذا آنها به دنبال تکرار این رزمایش هستند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه اقدامات کشورهای فرامنطقه ای بیشتر تبلیغاتی است، اظهار داشت: ما امروز توانمندی خود را در حوزه طراحی، ساخت و عملیات مین روبی دریایی نشان دادیم و هر کشور دیگری در حوزه اقیانوس هند که این توانمندی را دارد، آن را به نمایش بگذارد.

به گزارش فارس، عملیات تخصصی مین روبی نیروی دریایی ارتش صبح امروز در محدوده شرق تنگه هرمز (دریای عمان) برگزار شد.

در این عملیات پس از اقدام به مین ریزی نیروهای دشمن در مجاور یگان های شناوری ایران این موضوع توسط یگان های گشت و شناسایی نداجا کشف شد و در ادامه با استفاده از تجهیزات کاوش زیر سطحی از وجود این مین ها اطمینان به عمل آمد.

سپس سامانه جدید و مدرن مین شکار ساخته شده توسط جمهوری اسلامی ایران با به کار گیری یگان بالگردی توانست مین های کاشته شده در دریا را خنثی و منفجر کند.

کلید واژه ها: مین مین روبی روبی عملیات یگان


نظر شما :