آغاز پروازهای عمره مفرده از بامداد دوشنبه بعد از گذشت ۹ سال

۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۰۳ کد : ۲۰۲۵۶۷۷ سرخط اخبار

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها گفت: پروازهای سفر عمره بعد از گذشت ۹ سال از دوشنبه با همکاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین آجیلیان افزود: فردا سوم اردیبهشت ماه اولین گروه از زائران عمره از دو فرودگاه مشهد و امام خمینی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی با با بیان اینکه از فردا سوم اردیبهشت تا ۱۳ اردیبهشت از ۱۰ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها اقدام به جابه‌جایی زائران عمره خواهیم کرد، گفت: از روز دوشنبه اولین گروه از زائران عمره از دو فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی به سرزمین وحی اعزام می‌شود.

وی افزود: در طی این ۱۰ روز دو پرواز از فرودگاه امام خمینی و یکی از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام می‌شود و در مجموع ۲۲ پرواز انجام خواهد شد.

آجیلیان اضافه کرد: در هر پرواز حدود ۲۶۰ زائر جا به جا می‌شوند و در طول این ۱۰ روز دوهزار ۸۶۰ زائر از ۱۱ فرودگاه کشور و ۲ هزار ۸۶۰ زائر از فرودگاه امام خمینی اعزام می‌شوند که در مجموع حدود پنج هزار و ۷۲۰ زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: پروازهای سفر عمره بعد از گذشت ۹ سال از فردا با همکاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

همچنین آئین بدرقه زائران عمره مفرده از فرودگاه امام خمینی (ره) طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید عبد الفتاح نواب نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و جناب آقای سید عباس حسینی رئیس محترم سازمان حج و زیارت ساعت ۲.۵ بامداد دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ در ترمینال سلام برگزار شود.

پیش از این عملیات عمره مفرده که قرار بود بعد از گذشت ۹ سال بامداد چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۲ با اولین پرواز بنا بود از فرودگاه امام (ره) از ساعت ۵.۴۵ انجام شود که به دلیل آنکه مجوز پرواز از سوی عربستان صادر نشد تا اطلاع ثانوی این پروازها لغو شد و با توجه به طولانی شدن صدور مجوز ورود هواپیماهای ایران‌ایر به عربستان، سازمان حج و زیارت تصمیم گرفت وجوه همه ثبت‌نام‌کنندگان را به حسابشان بازگرداند.


نظر شما :