عرنوس: روابط ایران و سوریه عمیق،‌ ریشه دار،‌ تاریخی و راهبردی است

۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۱۰ کد : ۲۰۲۳۵۱۵ سرخط اخبار

نخست‌وزیر سوریه گفت: کشورهای غربی همواره سوریه را به عنوان یکی از ارکان اصلی محور مقاومت تحت فشار قرار می دهند اما این اطمینان را می دهم که دولت و ملت سوریه مواضع خود را تغییر نخواهند داد و همواره در مسیر مقاومت حرکت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، حسین عرنوس صبح امروز در دیدار محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور روابط دو کشور را عمیق،‌ ریشه دار،‌ تاریخی و راهبردی توصیف کرد و گفت: دولت و ملت سوریه حمایت ها و مواضع شرافتمندانه دولت و ملت ایران را فراموش نخواهند کرد.

وی با تاکید بر این‌که «ایران و سوریه به دلیل آن‌که به دنبال استقلال خود هستند، همواره با فشارهای گسترده‌ای از سوی استکبار جهانی، آمریکا و کشورهای غربی مواجهند»،‌ تصریح کرد: کشورهای غربی همواره سوریه را به عنوان یکی از ارکان اصلی محور مقاومت تحت فشار قرار می دهند اما این اطمینان را می دهم که دولت و ملت سوریه مواضع خود را تغییر نخواهند داد و همواره در مسیر مقاومت حرکت خواهند کرد.

وی سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه را نقطه عطفی در روابط دو کشور برشمرد و گفت: امیدوارم ملت های دو کشور به زودی آثار توافقات خوب این سفر را احساس کنند.

نخست وزیر سوریه با تاکید بر نقش مهم ایران در مرحله بازسازی این کشور خاطر نشان کرد: دمشق قطعاً‌ تلاش خواهد کرد که ایران شریک اساسی و اولین کشور در بازسازی سوریه باشد.

حسین عرنوس تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه را عجیب و فراتر از تصورات بشری دانست و گفت: بسیار تعجب برانگیز است که این تجاوزات در مقابل دیدگان جهانیان صورت می گیرد و گویا عده ای تمایل دارند که غزه از نقشه جهان حذف شود اما امیدواریم که محور مقاومت بتواند همه این توطئه ها را از بین ببرد.گفتنی است در این دیدار وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نیرو، اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند.


( ۱ )

نظر شما :