مقام قرقیز: امام خمینی (ره) الگوی کشور موفق اسلامی را به جهان نشان داد

۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۱۹۹۱۹۶۸ سرخط اخبار

کارشناس مسائل فرهنگی قرقیزستان گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران تبدیل به یک کشور الگو و موفق در جهان اسلام شده است.

«بیشنبک بکشیف» کارشناس مسائل فرهنگی قرقیزستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به نگاه بلند «امام خمینی» (ره) بر لزوم گسترش پیام انقلاب اسلامی تأکید کرد.

وی گفت: 10 سال پیش من کتابی درباره زندگی و فعالیت امام خمینی (ره) از زبان روسی به قرقیزی ترجمه کردم و متأسفانه از آن زمان دیگر کتابی درباره آن شخصیت بزرگ به زبان قرقیزی منتشر نشده و به نظر من باید به ترجمه آثار علمی از زبان فارسی به روسی و قرقیزی ادامه داد.

این کارشناس قرقیز اظهار داشت: در قرقیزستان تعداد خوانندگان به زبان روسی کاهش و به زبان قرقیزی افزایش یافته بنابراین باید فعالیت‌های اطلاع‌رسانی مانند گسترش اندیشه‌های امام خمینی (ره) به زبان قرقیزی صورت گیرد.

بکشیف تصریح کرد: هم‌چنین سال‌ها پیش در شبکه تلویزیونی ملی قرقیزستان موفق به اکران فیلمی درباره زندگی امام خمینی (ره) شدیم که آن فیلم تأثیر بسیار بر مخاطب شبکه گذاشت و تبدیل به یکی از بزرگترین راه‌های گسترش اندیشه‌های امام در قرقیزستان شد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) یکی از مهمترین شخصیت‌های در قرن گذشته بود که اندیشه‌های وی به احیای تمدن اسلامی کمک کرد.

به گفته وی، با پیروزی انقلاب اسلامی امیدهای مسلمانان به خصوص ایرانی‌ها افزایش یافت و از آن زمان ایران تبدیل به کشور الگو و موفق در جهان اسلام شده به نحوی که امروز هم آزادی و استقلال خواسته اصلی بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان است.

بکشیف عنوان کرد: امام (ره) نشان داد کشوری که بر اصول دینی و دموکراسی تکیه می‌کند قادر به رسیدن به موفقیت در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، عرصه بین‌المللی و غیره است.

این کارشناس قرقیز گفت: به عنوان مثل دستاورد‌های علمی، فناوری، بهداشت، صنعت و دیگر زمینه‌های ایران معاصر درست بودن مسیر امام (ره) را اثبات می‌کند و دیگر کشورهای خاورمیانه که تحت فشار تحریم‌های اقتصادی غرب نیز قرار ندارند به اینگونه موفقیت‌ها نرسیده‌اند.  

وی افزود: از انقلاب اسلامی بیش از 40 سال می‌گذرد اما سیاست امام (ره) توسط ملت ایران ادامه یافته و هم‌چنان به عنوان الگوی واقعی برای جهان اسلام به نظر می‌آید.

بکشیف گفت: با توجه به تحولات در برخی کشورهای خاورمیانه و ظلمی که گروه‌های افراطی بر مسلمانان انجام می‌دهند تبلیغ و ترویج انقلاب اسلامی در منطقه از طریق ابزارهای اطلاعاتی و رسانه‌ای لازم است چرا که پیام وحدت و توسعه امت اسلامی را دارد. 

کلید واژه ها: قرقیزستان


( ۱ )

نظر شما :