چه کسانی همراه روحانی به نیویورک رفته‌اند؟

۰۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۱ کد : ۱۹۸۶۴۷۲ سرخط اخبار

رئیس‌جمهور روز گذشته به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.
 
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح دوشنبه به‌منظور حضور و سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.

با وجود محدودیت‌هایی که دولت آمریکا برای در صدور ویزا برای هیئت ایرانی اعمال کرده بود، تعداد محدودی از دولت‌مردان موفق شدند رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی کنند.

صدور ویزا تا آخرین روز‌های منتهی به سفر هیات ایرانی در هاله‌ای از ابهام بود و محمدجواد ظریف وزیر خارج نیز روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در گفتگو با خبرنگار تسنیم از ندادن ویزا به تیم ایرانی سخن گفته بود.

حالا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و حسام الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری غلامحسین دهقانی معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه، رئیس جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.

از تیم رسانه‌ای ریاست‌جمهوری تنها کاظم روحانی نژاد به نیویورک رفته است. آمریکا به خبرنگاران و عکاسان ایرانی برای سفر به مقر سازمان ملل ویزا صادر نکرده است.

روحانی در اولین برنامه خود، با عمران‌خان نخست وزیر پاکستان دیدار و پس از آن با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با روسای برخی کشورها، مصاحبه با برخی رسانه‌های بین‌المللی و برگزاری کنفرانس خبری عمومی در پایان سفر از برنامه‌های سفر امسال روحانی به نیویورک است.

روحانی روز پنج‌شنبه و پس از نشست خبری، به تهران بازخواهد گشت.

کلید واژه ها: حسن روحانی سازمان ملل


نظر شما :