مخالفت وزارت خارجه با حضور تیم آمریکا در ایران

۱۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۱ کد : ۱۹۶۶۷۴۴ سرخط اخبار
وزارت امور خارجه ایران با حضور تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در رقابت های جام جهانی ایران مخالفت کرد.
 
به گزارش ایسنا، به دنبال دستور نژادپرستانه دونالد ترامپ، رییس جمهور افراطی آمریکا در جلوگیری از ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به خاک آمریکا، وزارت امور خارجه ایران نیز با حضور تیم ملی کشتی آمریکا در جام جهانی کشتی آزاد که قرار است 28 و 29 بهمن ماه جاری در کرمانشاه برگزار شود مخالفت کرد.
 
رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: وزارت امور خارجه روز گذشته (پنج شنبه) این موضوع را به فدراسیون کشتی اعلام کرد و ما نیز در نامه ای به اتحادیه جهانی خواستار معرفی تیم جایگزین تیم آمریکا شدیم. در صورتی که تیم جایگزین از سوی اتحادیه جهانی معرفی نشود رقابت های جام جهانی بدون حضور آمریکا و با شرکت هفت تیم برگزار می شود.
 
فدراسیون کشتی ایران با ارسال نامه ای به اتحادیه جهانی کشتی خواستار اعلام تیم هشتم و جایگزین تیم آمریکا در جام جهانی آزاد در کرمانشاه شد.
 
به گزارش ایسنا، در متن نامه ارسالی به نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی آمده است:
 
رقابت های جام جهانی یکی از مهم ترین رویدادهای کشتی است که در سال های اخیر با حضور هشت تیم برتر دنیا با جذابیت بسیار و در سطح بالایی برگزار شده است.
 
آقای رییس، همان طور که اطلاع دارید متاسفانه رییس جمهور جدید آمریکا، به تازگی در یک اقدام خارج از عرف دیپلماتیک، از ورود اتباع هفت کشور از جمله اتباع شریف ایرانی به این کشور، ممانعت کرده است و بالطبع در برابر این سیاست غیراخلاقی و غیرانسانی، بر اساس مواضع اصولی، متعارف و منطقی دولت ایران مبنی بر اقدام متقابل، "فدراسیون کشتی ایران" نمی تواند پذیرای تیم کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی آزاد باشد.
 
لذا با عنایت به زمان بسیار محدود باقی مانده تا رقابت های "جام جهانی کشتی آزاد"  و ضرورت برگزاری مسابقات مذکور با حضور هشت تیم به طور کامل، و خارج نشدن رقابت ها از حد نصاب قانونی مورد نظر "اتحادیه جهانی کشتی"، لطفا نسبت به معرفی کشور جایگزین آمریکا، جهت حضور در جام جهانی آزاد اقدام عاجل صورت گیرد.
 
رقابت های جام جهانی کشتی آزاد روزهای ٢٨ و ٢٩ بهمن ماه در کرمانشاه برگزار می شود.

کلید واژه ها: جام جهانی جهانی کشتی اتحادیه جهانی های جام جهانی های جام


نظر شما :