توضیحات پاک‌آیین از تسهیل تا لغو روادید تهران ـ باکو

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۱ کد : ۱۹۶۲۰۱۷ سرخط اخبار

سفیر کشورمان در باکو تاکید کرد: در حال حاضر بین ایران و آذربایجان بحث تسهیل روادید مطرح است نه لغو روادید.

محسن پاک آیین در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با انتشار اخباری مبنی بر لغو روادید میان ایران و آذربایجان با بیان این که در حال حاضر بین دو کشور تسهیل روادید انجام شده است و موضوع لغو روادید مربوط به این برهه از زمان نمی شود گفت: در رابطه با لغو روادید قراردادی امضا نشده است. طرف آذری اعلام کرده که برای اتباع ایرانی قرار است تسهیلات صدور ویزا در نظر گرفته شود که این روند در دو مرحله انجام می شود.  

وی با بیان این که ابتدا تسهیلات صدور ویزا در فرودگاه های بین المللی آذربایجان به اتباع ایرانی اعطا خواهد شد گفت: قرار است این تسهیلات به زودی ارایه شود و طبق گفته مقامات آذری کارهای فنی آن صورت گرفته است و ممکن است در همین روزها تاریخ آن اعلام شود.

سفیر کشورمان در باکو با بیان اینکه امکانات فنی آذربایجان باید برای این مراحل تجهیز شود، تاکید کرد: در حال حاضر بحث لغو روادید مطرح نیست. اکنون سفارت آذربایجان در ایران یک روزه برای اتباع ایرانی ویزا صادر می کند. اما پس مدتی اعلام خواهد کرد که ویزا در فرودگاه آذربایجان اعطا می شود و دو ماه بعد از این اقدام، در  مبادی مرزی ورودی "آستارا" و "بیله سوار" به این کشور نیز ویزا صادر می کنند و در نهایت ان شاءالله لغو روادید به طور کامل انجام خواهد شد.

پاک آیین با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به باکو، خاطرنشان کرد: امروز دوشنبه مهم ترین برنامه اجلاس سران است که بعدازظهر انجام می شود و دیدار آقای روحانی با آقای پوتین نیز در برنامه قرار دارد و بعد از آن اجلاس سه جانبه سران و انتشار بیانیه مشترک را خواهیم داشت.

کلید واژه ها: روادید لغو روادید


نظر شما :