روانچی: مذاکرات در مسیر صحیحی در جریان است

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۸ کد : ۱۹۴۵۱۶۲ سرخط اخبار

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ایران با بیان اینکه مذاکرات هسته ای در مسیر صحیحی در جریان است، گفت: امیدواریم طرف مقابل با درک بهتر واقعیات و اتخاذ تصمیمات سخت و ضروری، زمینه حصول توافق نهایی را فراهم آورد.

به گزارش فارس، «پتر استنلوند» معاون وزارت امور خارجه فنلاند که به دعوت مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و به منظور انجام رایزنی های سیاسی به کشورمان سفر کرده است با وی ملاقات کرد در این ملاقات تخت روانچی با استقبال از ارتقاء سطح رایزنی های سیاسی ایران و فنلاند، از آغاز فصل جدید در روابط دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وی خاطرنشان کرد: بین ایران و فنلاند ظرفیت های زیادی برای همکاری وجود دارد و مناسب است این ظرفیت ها در جهت تحقق همکاری ها به ویژه در زمینه های محیط زیست، کشاورزی، بهداشت و درمان، فناوری های نوین، انرژی های تجدیدپذیر، گردشگری و مناسبات فرهنگی مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

در ادامه معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان بـا اشاره بـه پیشرفت مذاکرات هسته ای در چارچوب 1+5 و تبیین آخرین تحولات در این خصوص، اعلام کرد: مذاکرات هسته ای در مسیر صحیحی در جریان است و امیدواریم طرف مقابل با درک بهتر واقعیات و اتخاذ تصمیمات سخت و ضروری، زمینه حصول توافق نهایی را فراهم آورد.

وی در خصوص مسائل منطقه ای اظهار داشت: تروریسم و افراطی گری تهدیدی جدی برای همه است و مباره با آن مستلزم تلاش مشترک و مشارکت همه کشورهاست.

پتر استنلوند معاون وزارت امور خارجه فنلاند نیز در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشور متبوعش به ایران و شروع فصل جدید در روابط ایران و فنلاند، اظهار داشت: فرصت مغتنمی برای حل مسئله هسته ای به وجود آمده و فنلاند بسیار امیدوار است که مذاکرات هسته ای به نتیجه خوب برسد.

وی تمایل طرف فنلاندی را برای تبادل هیأت های پارلمانی و نیز افزایش همکاری های فرهنگی اعلام کرد.

معاون وزارت امور خارجه فنلاند با تأکید بر حل و فصل سیاسی بحران های منطقه ای، نسبت به تداوم رایزنی ها با کشورمان ابراز علاقه کرد.

کلید واژه ها: فنلاند


نظر شما :