عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان پیشنهاد داد

فشار بی امان تندروها به اوباما برای حمله به ایران

۲۲ آذر ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۰ کد : ۱۹۴۱۸۳۸ اخبار اصلی آمریکا پرونده هسته ای
من رو به سمت رئیس جمهور کردم و گفتم: آقای رئیس جمهور شما نیاز به بمباران تاسیسات هسته ای ایران دارید. اگر این کار را انجام ندهید، ایران به سلاح هسته ای خواهد رسید و دوره ای از تاریخ جهان تغییر خواهد کرد.
فشار بی امان تندروها به اوباما برای حمله به ایران

دیپلماسی ایرانی: نماینده میشل باکمن (جمهوری خواه از مینه سوتا) که می دانست مراسم سال نو به میزبانی کاخ سفید، آخرین شانس وی به عنوان یک عضو کنگره است تا بتواند با رئیس جمهور اوباما به طور مستقیم صحبت کند، این فرصت را از دست نداد. با وجود اعتراض اعضای خانواده اش، که نمی خواستند خجالت زده شوند، باکمن گفت که قصد داشته است برخی از نظرات اساسی اش را به رئیس جمهور بگوید، به همین دلیل وقتی خانواده اش پس از عکس گرفتن از صحنه پایین رفتند، وی شروع به صحبت کرد.

باکمن در این رابطه می گوید: «من رو به سمت رئیس جمهور کردم و گفتم: آقای رئیس جمهور شما نیاز به بمباران تاسیسات هسته ای ایران دارید. اگر این کار را نکنید، ایران به سلاح هسته ای خواهد رسید و دوره ای از تاریخ جهان تغییر خواهد کرد. او لبخندی متواضعانه زد و در حالی که به من می خندید گفت: خوب، میشل به این سادگی ها هم نیست. من هم به او گفتم: نه آقای رئیس جمهور، شما رئیس جمهور هستید، این مسئله در زمان شما اتفاق خواهد افتاد و شما باید در این زمینه به جهان پاسخ دهید، این را گفتم و در پایان هم گفتم کریسمس مبارک.»

این عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان که در کنگره جدید بازنشسته شده است، در مصاحبه با واشینگتن فری بیکن درباره مسائل مختلف امنیت ملی صحبت کرد و از برنامه هایش پس از کنگره گفت و این که تا انتخابات 2016 که جمهوری خواهان سعی دارند پس از هشت سال مجدداً کنترل کاخ سفید را در اختیار بگیرند، فعال خواهد بود و اقدام به انجام سخنرانی های متعدد خواهد کرد.

مهمترین نگرانی وی در زمینه امنیت ملی دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. بعضی از کارشناسان می گویند با وجود این که مذاکرات منجر به محدود شدن برنامه هسته ای ایران شده و اخیراً برای هفت ماه دیگر هم تمدید شده است، اما جمهوری اسلامی هنوز مواد مورد نیاز برای ساخت سلاح هسته ای را در عرض مدت دو ماه در اختیار دارد.

باکمن که عضو کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان است، اعتقاد دارد که ایران تا دو سال آینده می تواند بمب هسته ای تولید کند. کارشناسان می گویند حمله هوایی ایالات متحده می تواند در ظرف مدت شش تا هشت هفته برنامه هسته ای ایران را نابود کند، اما این پنجره تا سال 2016 شروع به بسته شدن خواهد کرد. باکمن معتقد است کاهش بودجه نظامی و از دست دادن اطلاعاتی که سازمان سیا از طریق بازجویی به دست می آورد و آزادی زندانیان گوانتانامو، گزینه های معدودی برای رئیس جمهور آینده به منظور مقابله با ایران و خطر تروریست های اسلامی باقی خواهد گذاشت.

باکمن در این رابطه می گوید: «اگر ما به همین مسیر کاهش قابلیت نظامی و به نظر من کاهش توانایی اطلاعاتی مان ادامه دهیم، پس از این ما با یک گزینه بسیار وحشتناک روبه رو خواهیم بود چون زمان زیادی طول می کشد تا ما به ظرفیت قبلی مان بازگردیم. در زمینه سیاست خارجی ما گناهانی را مرتکب شده ایم که در آینده جواب آنها را پس خواهیم داد.»

در حال حاضر جمهوری خواهان توانستند بزرگترین اکثریت خود در مجلس نمایندگان را در ظرف چند دهه ی گذشته به دست بیاورند و اکثریت سنا را هم مجدداًً کسب کردند. باکمن به قانون گذاران جدید توصیه می کند که «همیشه یادشان باشد که زمانی که به این جا آمده اند، چه کسی بوده اند.» باکمن پس از بازنشستگی از مجلس نمایندگان قصد دارد به سراسر کشور سفر کند و با سخنرانی هایی که انجام می دهد شانس پیروزی هیلاری کلینتون کاندیدای پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را کاهش دهد.

باکمن در این باره می گوید: «اگر ما بتوانیم کاندیدایی محافظه کار و بسیار جسور را که شناختی قوی از مسائل اقتصادی و امنیتی ای که کشور با آنها روبه رو است، داشته باشیم در آن صورت شانس اصلاح بزرگ آینده ی آمریکا را خواهیم داشت.»        

منبع: واشینگتن فری بیکن/ مترجم: حسین هوشمند  

کلید واژه ها: باکمن حمله به ایران جمهوری خواه


نظر شما :