صالح: اخوان‌المسلمین طراح ترور من بود

۰۵ آبان ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۳ کد : ۱۹۲۳۵۳۰ سرخط اخبار

دیکتاتور مخلوع یمن در پی انتشار خبر مرگش با حضور در تلویزیون گفت که دو سال پیش نیز اخوان المسلمین در پشت پرده سوء قصد به جانش قرار داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الاوسط»، «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور برکناری یمن اعلام کرد که جماعت اخوان المسلمین در پشت پرده اقدام برای ترورش طی دوران اعتراض های مردمی در زمان ریاست جمهوری اش بوده است و همین امر موجب شده که وی دو سال پیش از قدرت کنار گذاشته شود.

وی مدعی شد که القاعده شاخه ای از شاخه های اخوان در یمن است.

صالح پس از انتشار اخباری درباره مرگش در یکی از بیمارستان های سوئد، در تلویزیون ظاهر شد و گفت: اخوان المسلمین طرح ترور مرا تدوین کرده بود و همین جماعت در پشت پرده تمام ترورهای صورت گرفته علیه افسران و شخصیت های نظامی و امنیتی قرار دارند.

وی ادعا کرد: اخوانی ها به مردم تجاوز می کنند و آنها را می ربایند و آن را به گردن القاعده می اندازند..این در حالی است که القاعده نیز شاخه ای از اخوان است که از آن جدا شده اند.

جمعه پیش شایعه شده بود که صالح بر اثر یک سکته مغزی در سوئد درگذشته است اما وی گفت که دو سال پیش در اثر سوء قصد علیه او در مسجد «النهدین» برای 14 روز مرده بود اما خداوند وی را نجات داده است.

دیکتاتور یمن در پی سازش سیاسی با کشورهای حاشیه خلیج فارس در نوامبر 2011، جای خود را به معاونش داد و از کرسی ریاست جمهوری کنار رفت اما همچنان ریاست حزب خود را برعهده دارد.

کلید واژه ها: یمن


نظر شما :