نقاط قوت و ضعف جلیلی به روایت مرکز مطالعاتی اسرائیل + عکس

۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۲۱:۵۰ کد : ۱۹۱۷۲۶۳ سرخط اخبار

 مشرق؛ مرکز مطالعاتی میر آمیت وابسته به رژیم صهیونیستی מרכז המידע למודיעין ולטרור ע"ש אלוף מאיר עמית طی گزارشی تحلیلی به بررسی و ابعاد سنجی موقعیت سعید جلیلی یکی از هشت کاندیدای مطرح در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
 

 
بر اساس این گزارش سعید جلیلی دیپلماتی یکنواخت و خسته کننده قلمداد شده که قرار است با شیوه های مردم فریبی و شگردهای رسانه ای، اقبال عمومی جامعه را از آن خود نموده و رییس جمهور ایران شود.

 

این گزارش با بررسی دقیق ویژگی های جلیلی به ترسیم نقاط قوت و ضعف او مبتنی بر نظر "امیر محبیان" یکی از کارشناسان روزنامه رسالت پرداخته و نقاط ضعف وی را در پنج محور بررسی می نماید:
 
1.    تجربه کم اجرایی. (ניסיון ביצועי מועט)

2.    عدم قاطعیت و قدرت از لحاظ اقدام عاجل. (שירותו כדיפלומט, שהפך את התנהלותו לשקולה, שמרנית ואיטית. גישה זו עלולה ליצור עבורו בעיות בתפקידי ניהול ביצועיים, בהם נדרשת פעולה מיידית ונחרצת.)

3.    روابط عمومی غیر فعال. (יחסי ציבור בלתי-פעילים)

4.    پیگیری غیر عملی عدالت. (רדיפת צדק בלתי-מעשית)

5.    عدم شناخت عمومی جامعه. (היכרות מועטה של החברה עימו)

در ادامه به بررسی نقاط قوت جلیلی پرداخته و آنها را در سه محور جمع بندی می کند:

1.    جوان بودن. (הוא צעיר)

2.     عدم سوء پیشینه و سوابق منفی. (אין לו רקע שלילי, מה שמפחית את הסיכוי שיריביו ינסו לנצל את עברו כדי לתקוף אותו ולהרוס את תדמיתו)

3.    دارابودن تصویر مثبت به ویژه جانبازی و از خود گذشتگی به همراه ادب، آرامش شخصیت و سرسپردگی به ولایت فقیه. (הוא בעל דימוי חיובי בקרב הכוחות המהפכניים בשל הרקע שלו במלחמת איראן-עיראק, ההקרבה העצמית שלו, אופיו המנומס והרגוע ומסירותו לשלטון חכם ההלכה)

 
این گزارش در ادامه به بررسی سوابق جلیلی پرداخته و او را به عنوان فارغ التحصیل دکترای دانشگاه امام صادق علیه السلام (אמאם צאדק) که دکترای خود را با اندیشه سیاسی در قرآن عجین و بر سیاست خارجی منطبق با جهان بینی اسلامی تاکید دارد، معرفی می نماید. (עבודת הדוקטורט שלו עסקה במחשבה הפוליטית בקוראן והתמקדה במדיניות החוץ בתפישה האסלאמית)

در این گزارش به صورت مفصل به همسویی مواضع جلیلی با رهبری انقلاب پرداخته و رقیب اصلی وی در انتخابات "محمدباقر قالیباف" ارزیابی می شود.

 

 
این گزارش ضمن بررسی پیرامونی تبلیغات انتخاباتی به ابتکارعمل جلیلی در فضای سایبر اشاره و جنبش وبلاگی او را مورد ارزیابی قرار داده و شعار حامیان بلاگری وی را با عنوان "هر وبلاگ یک ستاد حمایت از دکتر جلیلی است" (כל בלוג הוא מטה תמיכה בד"ר ג'לילי) را نقد می نماید.

 
این گزارش در ادامه به بررسی و تاثیرات حضور سایبری جلیلی پرداخته و عدم تمرکز او بر تهران و حضور بلاگرهای حامی اور در استان ها و شهرستان های دوردست را ارزیابی می نماید.

 
این گزارش در ادامه به سایر وجوه حضور سایبری حامیان جلیلی اشاره نموده و به این موضوع اشاره می کند که حامیان جلیلی علاوه بر فعالیت وبلاگ نویسی، حضور انبوه خود را به شبکه های اجتماعی گسترش داده و با کثرت موجودیت حساب در فیس بوک، توییتر و گوگل پلاس به فعالیت تبلیغی برای این کاندیدا اقدام می نمایند.(בנוסף לפעילות תומכיו באמצעות הבלוגים הרחיב ג'לילי את נוכחותו ברשתות החברתיות ופתח חשבונות בפייסבוק, בטוויטר, באינסטרגם ובגוגל פלוס.)

کلید واژه ها: جلیلی


( ۱ )

نظر شما :