کاظم جلالی: ایران تجاوز به مرزهایش را تحمل نمی‌کند

۰۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵ کد : ۱۹۹۶۴۵۹ سرخط اخبار

سفیر ایران در مسکو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه تجاوز به خاک کشورمان را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو روز جمعه در گفت‌وگویی با اسپوتنیک گفت: جمهوری اسلامی ایران با دقت و حساسیت و تماس نزدیک و جدی مداوم با همه طرف ها،  جنگی که در مرزهای شمال غربی ایران در جریان است را رصد می کند. جمهوری اسلامی ایران تعرض به مرزها و خاکش را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد. در تحولات اخیر بین آذربایجان و ارمنستان، به هر دو طرف اعلام کرده ایم که هر کسی این اصل را رعایت نکند، کاملا مردود است.
وی ادامه داد: تحرکات در مناطق مرزی کشورمان بطور جدی و با حساسیت تمام از سوی جمهوری اسلامی ایران در حال رصد بوده و در این ارتباط ضمن اعلام غیر قابل تحمل بودن هرگونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان،  به همه طرفها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم.
انتهای پیام 


( ۲ )

نظر شما :

شرمدار ۰۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۴
جالب اینجاست که کدام امنیت مرزی وکدام مرز،مرزهای ایران با ترکیه و عراق وپاکستان،افغانستان،که جولانگاه تروریست‌های pkk,pjk,داعش القاعده ،الاهوازیه ،ریگی جندالله،وخلیج همیشه پارس هم که جولانگاه امریکا،وتمام کشورهای اروپایی واخیرا هم از طرف امارات با اسراییل هم مرز شدیم،لذا صحبت از مرز وامنیت مرزی کمی خنده دار می‌باشد ،ما هر روز چندین سرباز ونیروی نظامی وشخصی در مرزهای شرق وغرب وجنوب ،به دیار باقی میشتابند،وتنها مرز ی که در عرض ۴۰ سال آرام وعاری از تروریسم هست مرز آذربایجان ،ترکمنستان است،ولی چون در نظر داریم بهانه بنی اسراییلی وابوجهلی در آوریم و دنبال انگ چسباندن به ممالک فوق هستیم لذا هر ساعت یک اعلامیه هشدار صادر میشود که جای بسی خنده،وتامل است، درد از یک جای دیگر است،که چرا آذربایجان به اشغال سرزمینش پایان میدهد و خودش بر مرزهایش حاکم میشود، وبرادران ارمنی تان را ناراحت میکند،واقعا دنیا به حال زار شما گریه می‌کنند ولی شما مثل سنگ پا هستید،،خدا بدرد ناعلاجتان،فیصله دهد. که تمام عالم از دستتان خسته شده‌.