تئوری جدید درباره سر به نیست کردن جسد خاشقجی؛ سوزاندن در تنور

۲۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۳ کد : ۱۹۸۱۷۴۱ سرخط اخبار

پلیس استانبول اعلام کرد، قاتلان روزنامه‌نگار مخالف سعودی شاید جسد وی را درون تنوری انداخته باشند که برای پخت کباب در محل اقامت کنسول عربستان در استانبول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف سعودی و ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست روز دوم اکتبر ۲۰۱۸ وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد اما هرگز بازنگشت.

عربستان پس از چند هفته انکار در دست داشتن در قتل وی، نهایتاً به قتل این روزنامه نگار اعتراف کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز پنجشنبه گزارش داد که مقام‌های امنیتی استانبول در گزارشی جدید اعلام کرده‌اند که احتمال می‌رود جسد خاشقجی از کنسولگری به محل اقامت سرکنسول عربستان منتقل شده باشد.

بر اساس این گزارش، در محل اقامت سرکنسول، سه چاه وجود دارد که دو مورد آن برای نگهداری آب و یکی دیگر به تنور تبدیل شده تا از آن برای کباب کردن گوشت استفاده شود.

در گزارش جدید پلیس استانبول همچنین ذکر شده که صلاح الطبیقی، رئیس شورای پزشکی قانونی عربستان که ریاست جوخه قتل خاشقجی را برعهده داشت، کسی است که می توانسته استخوان‌ها را بسوزاند و مطمئن شود که دی. ان. ای قربانی در نهایت کاملاً معدوم می‌شود.

بر اساس گزارش پلیس، آنچه که ترکیه می‌داند این است که این تنور احتمالاً از سوی گروه سعودی برای معدوم کردن جسد خاشقجی چند ساعت پس از قتل وی مورد استفاده قرار گرفته است.

پلیس همچنین گزارش داد: جوخه قتل خاشقجی از یک رستوران مشهور در استانبول ۳۲ قطعه گوشت سفارش دادند که نیمی از آنها نپخته بود. آیا آنها از همان ابتدا این گوشت را به عنوان بخشی از برنامه خود برای رد گم کردن، در این تنور پخته بودند؟ در نتیجه اطلاعات واصله، مقام‌های پلیس بر احتمال معدوم شدن جسد خاشقجی پس از مثله شدن او در این تنور تمرکز دارند.

کلید واژه ها: جمال خاشقجی


( ۱ )

نظر شما :