موریتانی: رهبران عرب روابطشان را با ایران قطع کنند

۰۶ تیر ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۸ کد : ۱۹۶۰۵۴۴ سرخط اخبار

حزب حاکم موریتانی از هوادارن خود خواست تا همزمان با افتتاحیه جلسات اتحادیه عرب در نواکشوت در حمایت از قطع روابط دیپلماتیک با ایران به صورت داوطلبانه دست به تجمع بزنند.
حزب حاکم موریتانی خواستار قطع روابط دیپلماتیک با ایران شد.

به گزارش عصرخبر به نقل از العربیه، حزب حاکم موریتانی به دلیل آنچه رشد مذهب شیعه در این کشور دانسته، خواستار قطع روابط دیپلماتیک با ایران شد.

حزب تمدن و توسعه حاکم بر موریتانی در بیانیه ای اعلام کرد که به دنبال هماهنگی با اتحادیه عرب برای درخواست از رهبران کشورهای عربی برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران است.

قرار است نشست بعدی اتحادیه عرب در نواکشوط، پایتخت موریتانی برگزار شود.

این حزب از دولت موریتانی خواست تا روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کند؛ این حزب با صدور بیانیه ای در این زمینه ضمن هشدار نسبت به فعالیت هایی در جهت شیعه سازی مردم این کشور از سوی ایران آن را خطر و تهدیدی برای موریتانی خواند.

در بیانیه این حزب ادعا شده است که ایران حمایت های مشروطی را از برخی گروه ها و سازمان های این کشور صورت داده و از ضعف برخی از نهادهای جامعه موریتانی با هدف توسعه برنامه هایش در جامعه موریتانی و کاشتن بذر فتنه و تنفر بین مردم استفاده می کند.

این حزب همچنین از هوادارن خود خواست تا همزمان با افتتاحیه جلسات اتحادیه عرب در نواکشوت در حمایت از قطع روابط دیپلماتیک با ایران به صورت داوطلبانه دست به تجمع بزنند.

این برای نخستین بار است که حزب حاکم موریتانی از هوادارانش می خواهد دست به تجمع خودجوش بزنند.

دولت موریتانی 2 روز پیش تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز ایران علیه حکومت بحرین را محکوم و آن را مغایر با روابط بین الملل دانست و از تهران خواست تا این گونه اقدامات مغایر با عرف بین الملل  را متوقف کند.

موریتانی یا جمهوری اسلامی موریتانی کشوری است که در شمال غرب آفریقا قرار دارد.

کلید واژه ها: موریتانی روابط دیپلماتیک با ایران اتحادیه عرب


نظر شما :