بارگیری سامانه S300 خریداری شده از روسیه

۰۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۳:۴۹ کد : ۱۹۵۶۶۹۱ سرخط اخبار


رئیس کمیته امور دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که محموله سامانه موشکی S300 از روسیه به سمت کشورمان بارگیری شده است.
به گزارش خانه ملت، اسماعیل کوثری در خصوص رایزنی های ایران با روسیه برای تحویل محموله سامانه موشکی اس 300 اظهار داشت: بر اساس قرار دادی که بین تهران و مسکو منعقد شد ایران خواهان سامانه موشکی اس 300 است و تا جایی که اطلاع داریم این محموله برای رسیدن به دست ما بارگیری شده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص در خواست اس 400 باید گفت که فعلا قرار داد ایران و روسیه برای محموله موشکی اس 300 است و در آینده اگر کشور به سامانه موشکی پیشرفته تری نیاز داشته باشد اقدام خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: برای تامین سامانه های موشکی پیشرفته تر یا دست به تولید داخلی می زنیم و یا با کشورهایی چون روسیه وارد قرار داد و خرید محموله های موشکی می شویم.
کوثری در خصوص ادعا آمریکا در خصوص همکاری دفاعی و نظامی ایران و روسیه و مغایرت این روابط با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل گفت: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا تصور می کند همه کاره دنیا است و همه روابط و تعاملات باید زیر نظر این کشور انجام شود اما دیگر چنین مراوداتی در جهان وجود ندارد و قرار نیست آمریکا برای کشوری تعیین تکلیف کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا هرگز نمی تواند برای روسیه و ایران آن هم در زمینه همکاری نظامی و دفاعی تعیین تکلیف کند، بهتر است واشنگتن پیش از اینکه ادعا کند روابط تهران و مسکو برخلاف قطعنامه 2231 است در خصوص سلاح های اتمی و جنایاتی که در هیروشیما و ناکازاکی داشته به دنیا توضیح دهد.
وی تاکید کرد: خرید سلاح نظامی و دفاعی ایران از روسیه خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیست چرا که ما سلاح های متعارف را خریداری می کنیم آمریکا در خصوص کلاهک های هسته ای به دنیا پاسخگو باشد.
رئیس کمیته امور دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادعای تخلف بودن روابط دفاعی و نظامی تهران و مسکو حرف مفت است که این روزها هیچ کشور به آن توجه نمی کند و براساس ادعای آمریکایی ها پیش نمی رود.
 

کلید واژه ها: سامانه موشکی


نظر شما :