سفر روحانی به سوئیس برای شرکت در داووس

۲۱ دی ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۹۲۷۱۸۳ سرخط اخبار

سخنگوی مجمع اقتصاد جهانی موسوم به اجلاس داووس که قرار است در روزهای 22 تا 25 ژانویه در منطقه داووس سوئیس برگزار شود،از قطعی شدن حضور حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در این نشست بین المللی خبر داد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آلمان( د.پ.آ) عصر جمعه به نقل از یک سخنگوی اجلاس اقتصادی داووس، نوشت: رییس جمهوری ایران موافقت خود را برای حضور در این نشست بین المللی اعلام کرده و حسن روحانی یکی از سران شرکت کننده در داووس خواهد بود.

مجمع اقتصاد جهانی داووس، از مهمترین نشست های بین المللی در زمینه اقتصاد جهانی است که رهبران کشورهای مختلف جهان، مدیران شرکت های اقتصادی بزرگ، کارشناسان و دانشمندان علم اقتصاد در آن حضور دارند.

هنوز اسامی نهایی شرکت کنندگان در اجلاس داووس از سوی برگزار کنندگان این نشست اعلام نشده است.

خبرگزاری آلمان همچنین در خبر خود به این نکته اشاره کرده که نشست امسال داووس همزمان با نشست بین المللی سوریه خواهد بود که قرار است 22 ژانویه در شهر مونترو سوئیس با حضور سران و مقام های برخی از کشورها از جمله همسایگان سوریه برگزار شود.

براساس اعلام این خبرگزاری بسیاری از وزیران امور خارجه و مقام هایی که به نشست بین المللی سوریه دعوت شده اند از شرکت کنندگان در اجلاس داووس نیز خواهند بود.

اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد (world economic forum) همه ساله با حضور رهبران سیاسی و نخبگان اقتصادی و تجاری کشورهای مختلف جهان در سوئیس برگزار می شود و تحت تاثیر نام محل برگزاری به نام اجلاس داووس (Davos) مشهور شده است.

مجمع جهانی اقتصاد، بنیادی غیردولتی و بین المللی، مستقر در ژنو سوئیس است که همه شهرت خود را مدیون اجلاس سالانه در داووس است. علاوه بر این اجلاس، مجمع جهانی اقتصاد نشست های منطقه ای نیز در طول سال برگزار می کند.

این بنیاد، در سال 1971 توسط کلاوس شواب –استاد تجارت و بازرگانی- تاسیس شد.

به گفته حامیان این بنیاد اقتصادی، مجمع جهانی اقتصاد مکانی ایده آل برای گفتمان و مباحثه درباره مهمترین مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی زمین است، زیرا نمایندگان قوی ترین سازمان های اقتصادی و بانفوذترین نهادهای سیاسی جهان در اجلاس آن شرکت می کنند؛ متفکران به طرح ایده های خود می پردازند و فضای عموماً غیررسمی اجلاس، بحث های گسترده و بی پرده ای را موجب می شود.

کلید واژه ها: داووس سوئیس


نظر شما :