بازدید رئیس جمهور یمن از کشتی توقیف شده ایران +عکس

۰۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۷:۰۲ کد : ۱۹۱۳۳۵۸ سرخط اخبار

رئیس جمهور یمن با سفر به بندر عدن در جنوب این کشور از کشتی توقیف شده ایران به نام "جیهان یک" بازدید کرد.به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، مقامات یمنی قبل از این مدعی توقیف کشتی ایرانی حامل تسلیحات به نام "جیهان یک" در آب های منطقه ای یمن شده بودند. آنها به بهانه این حادثه، اتهاماتی را متوجه تهران کرده بودند که با تکذیب شدید ایران روبه رو شد.

سبا گزارش داد: "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهور یمن در بخش دیگری از برنامه سفر به بندر عدن، وارد کشتی ایرانی توقیف شده "جیهان یک" شد و از محتویات و بخش های مختلف این شناور و مکان های جاسازی تسلیحات بازدید کرد.

در این بازدید که دیروز سه شنبه انجام شد؛ رئیس جمهور یمن با انتقاد از ایران از اقدام غیرقانونی انتقال سلاح به کشورش اظهار تاسف کرد و از جامعه جهانی و منطقه ای خواست تا دست ایران را از یمن کوتاه کنند تا تهران در امور داخلی یمن دخالت نکند.

"هادی منصور" یک روز قبل هم با هیأت کارشناسان و بازرسان اعزامی توسط کمیته تحریم ایران در سازمان ملل متحد به یمن  دیدار و گفتگو کرده بود.

هادی منصور در این دیدار و در ادامه اتهامی زنی به ایران گفت: دستگاه های امنیتی یمن محموله سلاح دیگری از مبداء ایران را کشف کرده اند.

این هیأت از بازرسان سازمان ملل متحد برای بازدید از محموله اسلحه ایرانی کشف شده در آب های منطقه ای یمن به این کشور سفر کرده است.

 

الرای کویت هم نوشت:"ابوبکر القربی" وزیر خارجه یمن هم گفت: هم اکنون فعالیت های دیپلماتیک اعلام نشده ای از طریق طرف سومی به عنوان میانجی با ایران وجود دارد که منتظر نتیجه آن هستیم ولی متاسفانه شاهد تحریک رسانه ای ایران علیه یمن هستیم.

القربی افزود: با سفیر ایران صحبت و به او تاکید کردم که به سود منطقه و ایران نیست که یمن به صحنه درگیری های منطقه ای تبدیل شود.قبل از این دولت یمن با ارسال یادداشت اعتراض آمیزی به شورای امنیت سازمان ملل متحد، علیه ایران به دلیل ارسال کشتی حامل سلاح به یمن شکایت کرده بود.شورای امنیت هم با صدور بیانیه به صورت غیرمستقیم از این اقدام ایران انتقاد کرد و در این باره هشدار داد

کلید واژه ها: یمن بازدید کشتی


نظر شما :